Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem képesek sokan ilyen...

Miért nem képesek sokan ilyen benzinárak mellett sem letenni az autót?

Figyelt kérdés

2 hónapja mást sem hallani, minthogy iszonyatosan drága a tankolás, nem lehet bírni, mégis azt látom, hogy a többség továbbra is autóval jár a budira is. Családi házas környéken lakom, itt szinte mindenkinek két autója van, pedig azért nem egy hú de gazdag környék, átlagemberek laknak itt.


A szomszéd is folyton panaszkodik, de most vettek 2. autót a feleségének, nehogy gyalog kelljen elmenni a boltig. De komolyan, 10 percnyi sétára van innen a bolt, de a kisbabás szomszédok is inkább kocsiba rakják a gyereket, semmint akkor elsétálnának vele addig, hogy legalább levegőzzön a kocsiban.


A városi rokonokon, ismerősökön is azt látom, hogy hiába van busszal csak 15-20 percre a munkahelyük, akkor is kocsival mennek. Sőt, bevallom, még a saját férjem is felidegesít ezzel, lassan havi 30 ezerért tankolunk, holott a buszbérlet feleennyi lenne, és mivel csak heti 4 napot van bent a városban, beleférne az a napi plusz fél óra utazás.


Mi a tököm van az emberekkel, hogy inkább esznek szárazkenyeret párizsival, de akkor is kocsival mennek a szomszéd utcáig?



2021. okt. 27. 13:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%
Mert az autó kényelmesebb, gyorsabb, és erről a kényelemről a gyarló emberek nem képesek lemondani. Amíg ki tudják valahogyan fizetni az üzemanyagot, akár úgy, hogy a kaján spórolnak addig kocsival járnak.
2021. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%

BENZIN, PIA, CIGI


Ez a 3 dolog MINDIG ki lesz fizetve, ha mellette éheznek is.


SOK ember a környezetemben a WC-is kocsival menne, és közben sírnak, hogy drága a benzin, meg nincs lóvé.

2021. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is 15 perc busszal a munkahelyem, csak munka közben olyan helyekre is kell mennem, ahova nem megy busz. Nemcsak a munkahely-otthon között közlekedek.

Vásárolni meg tuti nem megyek gyalog. Mindig a legbénább boltok vannak legközelebb. Meg súlyemelő sem vagyok, hogy bárhonnan hazacipekedjek.

Városok kívül sem opció autó nélkül. Távolsági buszok/vonatok még a leggyakoribb úticélok esetében is ritkán járnak. A vonatok mindig késnek, nem megbízhatóak.

De legalább nem panaszkodom a benzinárak miatt. :D És nem megyek a wcre is autóval. Ha nem munkába megyek, és nem bevásárolni, akkor szinte mindig sétálok, gyalogolok. Sőt, olykor buszozok is szoktam.

2021. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
78%

Mert az emberek ilyenek. Cigihez tudnám hasonlítani. Az összes ismerősöm, aki dohányzik azt mondta, hogy: "na, ha egy doboz cigi ára eléri az 1000 Ft-ot, nem veszek többet". Most ott tartunk, hogy kb. 1500 a cigi, és még mindig szívják.


Hidd el nekem, ha 800 Ft lesz egy liter benzin, az emberek ugyanott fognak ácsorogni a benzinkutaknál. Sokaknak bármennyit megér a kényelem.

2021. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim válasza:
74%
Szerintem van aki nem a kényelem, hanem a biztonsága miatt jár autóval. Pl ha késő estig dolgozik és nőként nem szívesen mászkálna egyedül az utcákon.
2021. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
83%

Én tavasztól őszig bejárnék melóba bringával, de engem egy idióta sem fog megölni (nincs végig bicikliút). Ja és kb. 10-13 km az össz. szakasz.


Ez falu, csak bolt van 5 percre. Patika 20-30 perc, posta 30-40. Én 2 helyen dolgozom, és bizony inkább kifizetem azt a 100-ast, amibe kerül az út. Pláne télen, vagy nyáron (klíma).


Egyébként az ember egyszer él, a pénz pedig arra való, hogy elköltsd. Úgy vagyok vele, hogy nem bulizok, nem cigizek, nem iszok alkoholt, nem költök rendszeresen semmi hülyeségre, hát 2 munkahely mellett jusson már ennyi kényelem nekem is. Ha van félrerakva legalább 3-400.000 ft tartaléknak (behal a hűtő, temetés, akármi), és a tankolás nem megy pl. az étkezés rovására, akkor beleférhet a kocsival járás. Inkább arra kell törekedni, hogy totál feleslegesen tényleg ne menjen a verda (pl. én télen is elsétálok az 5 percnyire lévő boltba). Vagy ha menni akarok boltba, úgy időzítem, hogy egyúttal pl. hazafelé elhozzam anyámat a melóból. De azt is állítom, hogy ha szétnéznék a konyhádban, csomó dolgot találnék, amiért én kérhetnélek számon, hogy erre költöttél ennyit? Írok csak egy példát: egy bolti márkás, illatos tusfürdő egy ezres. Tork (német) semleges tusfürdő 2.400 ft 5 LITER! Na én inkább ezeken spórolok.

2021. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
91%

Én kint lakok fenn az erdőn. Se busz, semmi nem jár erre. Még autó is alig, kb csak mi lakunk itt.

12-14 óra fizikai munka után megnézném, hogyan tekersz fel szakadó esőben vagy jeges úton fel a hegyre.

Na ezért nem teszem le az autót. Bocs.

2021. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg leginkább a kényelem és én bevallom hogy nekem ez fontos is hogy ha végzek pl munkahelyen akkor beülök az autóba és hazamegyek (vagy épp a dolgomra) ahelyett hogy hidegben/melegben el kéne sétálni a buszmegállóba (munkahelyről ez nekem 15perc lenne, otthonról kb 20-25) és ott várni hogy épp mikor ér be a busz és a tömegben ide-oda utazni. Arról ne is beszéljünk hogy én fele annyi idő alatt megjárom autóval mint busszal.(kisebb városok között ingázok, pl pesten a dugó miatt lehet hogy nem így lenne)

Boltba járás meg szerintem egyértelmű hogy nem akarok 2 nagy bevásárló táskát a fél városon átcibálni. (Főleg ahol még gyerek is van, ott még őt is vinni / tolni)

Nekünk is 2 autó van a párommal és egyáltalán nem éhezünk emiatt hó végén szóval ez elég nagy általánosítás mert szerintem aki fent tart 2 autót az nem úgy teszi hogy 'na hó végén csak vajaskenyeret eszünk de akkor is megtankoljuk mindkét autót' (bár biztos van ilyen is , de a többség szerintem nem így van ezzel)

Ezen nincs mit felháborodni, mindenki tudja magáról hogy mennyit bír a pénztárcája és hogy mennyit szeretne / tud autózni.

2021. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
16%
Mit vársz, amikor az ismerkedős kérdéseknél folyton előjön, hogy még Budapesten is elvárják a csajok a kocsit?
2021. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én se értem. Biztos van akinek nincs más opció, de pl. amerre én járok munkába arra kétszer-háromszor annyi idő autóval megtenni ugyanazt a távot, ÉS még sokkal drágább is mint tömegközlekedéssel (ami klimatizált, tiszta, új vonatokat jelent - még mielőtt valaki az összehányt 50 fokos lepukkant busszal érvelne).

Én már arra jutottam, hogy simán csak fel akarnak vágni, hogy nekik futja az autókázásra.

2021. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!