Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki rendszerese...

Van itt olyan, aki rendszeresen használja a ShareNow alkalmazást?

Figyelt kérdés

Sosem használtam még, próbáltam átrágni magam a GYIK oldalukon, de gondoltam inkább megkérdezem itt, hátha van valakinek gyakorlati tapasztalata.

Szóval amire nekem kellene: a párom kedvenc autómárkája a Mercedes, és arra sajnos nincs pénzem, hogy 150e Ft-ért tesztvezetésre fizessem be egy jobb AMG Mercire, viszont a ShareNow-nál láttam A osztályú Mercit, amit kibérelnék egy napra, elmennénk ide-oda kocsikázni. Nagyjából kisilabizáltam, hogy mennyibe kerülne, az simán vállalható. Az lenne a kérdésem, hogy egy bizonyos autót le lehet foglalni fixen? Mi a menete? Sosem használtam még az alkalmazást, ezután sem fogom, csak ezt az egy meglepetést szeretném leszervezni a páromnak. Ilyenkor, ha le lehet foglalni egy autót előre, az hol lesz? Budapestiek vagyunk, hol lehet "átvenni" az autót? Vannak rejtett költségek, amik a végén meglepőek lehetnek?

Köszi a válaszokat :)


2021. okt. 27. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Van.
2021. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De a kifejtős részre válaszolva:

Annak kell beregisztrálva lennie a jogsijával és mindenével, szelfivel, aki vezetni fogja a kocsit. Ergo valahogy meg kell oldanod, hogy ezt mind beszerezd tőle. Ha te reggelsz be és azzal vezet, az nem legális, ha balesetet okoz a te neveden, az is necces, rendőrségi szememmel sem cserélhettek ülést, tehát bukta. Persze simán lehet, meg ha kis baleset és ledumáljátok a másik féllel akár, lehet, a lényeg hogy a szerződött fél lesz a ShareNow felé a felelős. Amúgy én is vezettem már haverom accjával, ő is az enyémmel (na nem úgy, hogy nem voltunk ott, meg amúgy is mobilos gps és blutusz feloldás van, tehát nehéz távol lenni, hanem úgy hogy átadtuk egymásnak a kormányt kicsit, meg ilyesmi.)

Lehet bérelni 2-3 napokra is autót, fixen egyet, átvétel meg nem úgy megy. Bp-n vagy, nem láttál még soha az utcán ShareNow-os, GreenGo-s vagy MolLimos kocsikat? van egy csomó. Az utcán állnak, ott tudod felszedni az adottat, illetve annak az opcióinál kibérelni is. Rejtett költség lehet, ha fix időbeli tarifa van, például kilóméter díj, ami plusban ráíródik ha kifutsz az X árban lévő kilóméterből, vagy ha nem megflelő helyen teszitek le a végén a kocsit, bár bpn belül ezzel nem nagyon lehet gond. Vannak ilyen kikötések, hogy hol lehet letenni stb, garázsban nem stb, de több napos bélrésnél gondolom ez nem áll.

De nem értem, hogyha átolvastad a GYIK és ÁSZF-jüket, akkor mi a kérdés, mert abban minden benne van, na meg van ügyfélszolgálatuk is telón és ímélen válaszolnak, hajrá :)

Molnál is vannak mercik am, nézz fel oda is

2021. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Nekem nincs jogsim, és nincs autónk sem, Budapest belvárosában élve nincs rá szükség, de ajándékként mindenképp szeretném ezt valahogy megoldani, csak nem volt teljesen egyértelmű a GYIK. Kitalálom akkor, hogy hogyan oldjam meg az ő jogsijával a regisztrációt, de valószínűleg akkor nem nagyon lesz meglepetés a dolog. Sebaj, ez még mindig jobb, mintha egyáltalán nem tudnánk megoldani. Köszi!
2021. okt. 27. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk az A osztályos Merci nem lesz nagy élmény. Asszem a Mol-nál van C osztályos, az már talán közelebb van az élményhez. Asszem CLA shooting Brake-jük van. Abban van élvezet. Sima A osztályos Merci felesleges pénzpocsékolás.
2021. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sharenow-nál van A osztály 17 ezerért 1 napra vagy GLA-osztály 23 ezerért 1 napra, 100 km van az árban, afelett 79 Ft/km. ​


A Mol limonál A, CLA szedán és CLA kombi (shooting brake) közül választhatsz. Előfizetés nélkül 20 ezer 1 napra, előfizetéssel (1000/hó) 16 ezer. Ugyanúgy 100 km van az árban, afelett csak 59 Ft/km


Illetve van regisztrációs díj is, ezt most hirtelen nem tudom mennyi, de ezzel is érdemes számolni.


A 100 km azért eléggé bekorlátozza a lehetőségeket, szóval én megnéznék pár "hagyományos" autókölcsönzőt is. Egyszeri bérlésnél, lehet jobban jársz azokkal, csak nyilván ne egy AMG-t nézz.

Bár az is igaz, hogy ezek az elsőkerekes, kicsi renault-motoros mercik nem is "igazi" mercik.

2021. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. okt. 28. 08:58
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

4#


Ma volt szerencsém egy 2021-es A180 Mercihez, 1,3 4 henger 136LE 200nm.


Minőségben nagyon ottvan, jól gyorsul, automata váltó is atom kényelmes, néha azért gondolkodik. Dizájn szerintem a legszebb a piacon


Beltér a kijelzők nagyon modernek, hangulatvilágítás. Arra vigyáz, hogy ennél a nyomorult fekvő rendőröknél leér az alja.


5e (40 perc kb) forintot lazán megér egy ilyen kipróbálás, elvégre 10 milliós autót, ki adna neked oda ennyiért?

2021. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

#7


A Marci A osztály egy kommersz termék, semmi több. Sajnos a C osztályig kb semmit nem érnek. Még azis olyan so-so, de az már valami. Tudom, mert a munkám során elég sok járművet megjártam már, mind személyautó, kamion, busz vonalon. A CLA shotting brake már poénosabb. A sima A Merciért csak az "élvezet" kedvéért nem fizetnék.

2021. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mások az igények, elvárások és megszokások, amivel semmi baj nincs elvégre senki nem egyforma.



Én arra voltam kiváncsi elsősorban, milyen egy autómata váltós autót vezetni. 1 -es BMW-t akartam kivenni csak túl messze volt tőlem. Arra egyébként írta valaki, hogy olcsó műanyag hatása van… (hát nem tudom)


17 éves E46 BMW-m van de ég és föld egy Suzukival szemben, ez a Merci meg mindenre rátet amit vezetem, hiába egy lenézet A Merci.


De ez is 10+ autó akkor egy C Merci gondolom 2,3x annyi árban.

2021. nov. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: valószínűleg a mercik jobban fel vannak extrázva a sharenownál.

Én vezettem az 1-es bmw-jüket, kopogós műanyag kormány, kézzel húzogatós kézifék volt, elsőkerékhajtás. Egyáltalán nem éreztem a "BMW-feeling"-et inkább olyan volt, mintha egy opelben vagy fordban ülnék.

Az A merci egyértelműen "prémiumabb" érzetet adott.

2021. nov. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!