Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Repülő vagy hajó? Ki szerint...

Repülő vagy hajó? Ki szerint melyik a biztonságosabb és miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Na akkor elmondom az én véleményem erről a doologról, hogy "a repülő a legbiztonságosabb közlekedési mód". Statisztikailag így van, viszont emberileg nézve egy borzasztó dolog, mert ha rajta vagy egy gépen ami lezuhan, szinte biztos, hogy meghalsz. Ha autóval vagy, mindig van némi rizikó, de van esélyed túlélni. Elég jó esély.

A kérdésedre a válaszom: Hajó biztonságosabb szerintem, max elsüllyed, de jó esély van rá, hogy mentőcsónakba tudsz szállni. A elgrosszabb talán a hajótűz. Ez a Titanicos dolog meg több sebből vérzik (mentőcsónakok száma, balfaxkodás, kritikus tervezési hiba, képesek voltak megvárni, hogy káosz legyen)

2010. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek az elöző válaszolóval, lehet, hogy repülőgép baleset ritkábban következik be, de ha bekövetkezik akkor elég nagy a valószínűsége, hogy kampec, míg mondjuk ha a Balatonon léket kap a hajó (mondjuk ott nem igazán tudom, hogy kaphatna, de tegyük fel :D ) akkor fogod magad és egyszerűen kiúszol a partra, vagy mentőcsónakra szállsz, vagy fogsz egy ilyen "fa mentő úszógumit". Mondjuk az már más, ha a semmi közepén jeges vízben süllyed el a hajó, de ott is mentőcsónakkal ki lehet bírni addig amíg jön a segítség.
2010. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

mindenképpen a HAJÓ

mert ha ne adj'Isten, elsűllyedne is, de Te jól tudsz úszni, valamint nincsenek éhes cápák a környéken illetve nyugodt és megfelelő hőmérsékletű a vízfelület, esetleg van valami hajóroncsdarab amibe kapaszkodva fenn tudsz maradni a felszínen, van esélyed a túlélésre...


de ha a repülő lezuhan, még ha szárnyaid lennének és repülni is tudnál, akkor is a túlélés igencsak megkérdőjelezhető, mivel a gépből való kijutás esélye = a 0-val, a robbanásról, tűzvészről nem is beszélve...

2010. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
67%
Szerintem a repülő.
2010. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

És azt tegyük hozzá, ha az óceán közepén elsüllyedsz, akkor elég nagy eséllyel így is úgyis belehalsz, akkor már inkább felrobbanok egy repülővel, aztán kész :)


Amúgy meg mindenképpen repülő. Nagyobb eséllyel meghalsz ez igaz, de sokkal kissebb az esélye, hogy nem történik baleset, mint egy hajóval, autóval, vagy bármi mással.

2010. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

és mivan ha a repülő a vizbe zuhan, annak még mentőcsónakja se nincs :D

én eggyiket sem szeretem, autózni jó.. ha nem muszály egyikre sem ülnék fel..

2010. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Elmondanám az előzőeknek hogy még ha a Balatonban süllyed el a hajó akkor is jó eséllyel belehalsz, ugyanis olyan "szívóerőt" csinál a hajó miközben süllyed, hogy egy pillanat alatt lehúz a mélybe, hiába tudsz úszni...
2010. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj csak bele, hány repülő van a víz alat, mert lezuhant??

És hány hajó van a levegőben??

2010. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Hajóbalesetből ugyan több van, de csak azért, mert lényegesen több hajó közlekedik mint repülő. Bár én elfogult vagyok, de mindenképp a hajóra szavaznék, mert a mai technikai vívmányok mellett igen szerencsétlen körülményi összjáték szükséges ahhoz, hogy egy hajóbalesetben valaki életét veszítse. Egy repülő esetében már a problémák kezdetekor aláírod a halálos ítéleted, az pedig, hogy az örvény beszív csak akkor igaz, ha nem úszol vagy evezel el a hajótól tisztes távolságba, már pedig, ha kedves az életet, harcolsz érte. Repülőn esélyed sincs harcolni. Továbbá az is kérdés, hogy belvízi, vagy nyíltvízi hajózásról van szó. Folyón bármit túlélsz, (ha látod pl. hogy kishajón vagy és közeledik feléd egy k*rvanagy teherhajó, akkor beugrasz a vízbe, és nem várod meg, amíg belapít a mederbe), de pl a Budapestre is rendszeresen ellátogató szállodahajók közül egyszer elsüllyedt az egyik a Dunán. Mindenki megúszta, méghozzá úgy, hogy az utasok a hajó napozófedélzetén kortyolgatták a szíverősítőt, amíg megérkezett a mentőcsapat, mert egyszerűen nem volt annyi víz a hajó alatt, hogy tisztességesen el tudjon süllyedni. Balatonon, - és egyéb édestavon - is igen nagy felelőtlenség kell a hajóbalesethez, ott általában azok halnak meg, akik nem tudnak vitorlázni, de mégis kimennek viharjelzésben, mert ők a janik.
2010. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

nem tudom hogy erre mit válaszolnának a múltkori kompos baleset halottjainak családtagjai.


Egyébként ez a repülő a legbiztonságosabb egy kicsit csalóka ám, mert ez csak akkor igaz, ha a repülővel megtett km-ek számát arányosítjuk a balesetek számához! Viszont ha pl. az indulások számát néznéd, máris nem olyan jó az arány... valahol a neten a múltkor találtam egy táblázatot amiben különböző szempontok alapján hasonlítgatták a közlekedési eszközöket, és egyértelműen csak a megtett km. esetében nyert a repülő. Más kategóriákban más járművek voltak a nyerők. A repcsi balesetek azért kavarnak nagy vihart, mert egyszerre hal meg nagyon sok ember tul. képpen esélytelenül a túlélésre.


A repülést ezért is igyekeznek mindig még biztonságosabbá tenni, még jobban kiküszöbölni a hibázás lehetőségét. Ezért van minden műszer duplázva, triplázva, quadrázva (van ilyen szó? :) A hajóbalesetben is simán meghallhatsz, hiába hogy vannak mentőcsónakok mert ha nem jutsz ki a hajóból akkor olyan mindegy. A folyami balesetek sztem ritkák de azért tengeren, óceánon vannak balesetek, max. nem tudunk róla, mert a híradót szerkesztők szerint ez nem számít hírnek. Kicsit off: van ugyanis egy küszöb, aminek eléréséig nem számít hírnek. Baleseteknél ez olyan párszáz ember. Ennél kevesebb esetben nem mondják be.

2010. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!