Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Komolyan ezt érdemlem egy...

Komolyan ezt érdemlem egy hibáért, ha becsületes vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap délután egy szűk egyirányú utcában véletlenül letörtem egy parkoló ötös golf tükörjét. Azonnal nem volt lehetőségem megállni, mert tele volt parkolva az utca, így továbbmentem, majd 2-3perc múlva visszatértem. Ekkor már a tulaj próbálgatta visszatenni a törött tükröt. Odamentem hozzá, látszólag sem éngem, sem az autóm nem ismerte meg. Bemutatkoztam, mondtam, hogy 2 perccel ezelőtt ezelőtt én mentem neki és elnézést kértem. Ott helyben csak 14ezer forint volt nálam, de mondtam, hogyha szeretné akkor megveszem én a tükröt jövőhéten (mivel akkor szombat volt) és fel is szerelem. Hiába próbáltam jővátenni, csak torkaszakadtából üvöltözött velem az utcán és mindennek lehordott. Végül odaadtam az a 14ezret és a számom, és abban maradtunk, hogy kicseréli ő, és majd hívni fog, hogy kifizessem a fennmaradó költségeket.


Oké, hibáztam de nem menekültem el mint sokan mások, hanem visszamentem, bocsánatot kértem és szándékomban áll megtéríteni a kárt. Ezekután normális reakció a másiktól, hogy a nyílt utcán ordibál velem, vaknak, kétbalkezesnek és hülyének titulál?


Őszinten annyira felbosszantott, hogy azt fontolgatom, hogy fel sem fogom venni a telefont ha hív.



2021. dec. 5. 15:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%

Próbáld elképzelni a helyzetet fordított szituációban.

Te azt mondtad volna, hogy oké tesa, semmi gond?

2021. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
100% hogy szépen és udvariasan beszéltem volna. Senki élétét nem veszélyeztettem és az anyagi kár is jelentéktelen. Örülnék, hogy nem hagytak cserben mint annó éngem és elfogadnám a kártérítést.
2021. dec. 5. 15:12
 3/29 anonim ***** válasza:
6%

"azt fontolgatom, hogy fel sem fogom venni a telefont ha hív"


Érdekes megfogalmazás. Én inkább úgy mondanám, hogy:


"Inkompetenciából adódóan kárt tettem valakinek a többmilliós tulajdonában és amikor ő ennek nem örült, akkor úgy döntöttem, hogy ő egy szemétláda és még az abszolút minimumot sem teszem meg a hibám helyrehozatalában."


Igen, nagyon is megérdemelted. Ha volt elég hely, akkor nagyon bénának kell lenni ehhez és megérdemled a fejmosást. Ha nem volt elég hely, akkor nem lett volna szabad behajtani és megérdemled a fejmosást. Így vagy úgy, de megérdemled. Szerintem az, hogy le lett üvöltve a fejed, a legkisebb problémád kellene, hogy legyen. Ó jaj te szegény, csúnyán szóltak hozzád? Hát egyrészt igaza volt, másrészt szerintem őt egy picivel nagyobb kár érte, szóval nem tudom milyen alapon hisztizel.

2021. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Azért ez egy szaros ötös golf, minden sarkon kapsz hozzá tükröt és nem is drágán....

Én tuti elküldtem volna az anyja p*csájába :)

2021. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
7%

#2 "az anyagi kár is jelentéktelen. Örülnék, hogy nem hagytak cserben mint annó éngem"


Két megjegyzés:


1. Ha az anyagi kár "jelentéktelen", akkor mit számít az, hogy cserben hagytak-e vagy sem?


2. Autónál nincs olyan, hogy jelentéktelen kár. A tükör maga lehet, hogy csak 20 ezer forint, de az autó értéke ennél sokkal többet zuhan egy ilyen esetben. Oké, ez "csak" egy 5-ös Golf, nem mai csirke, értem én. De még ennek az esetében is igaz ez. Egy újabb, 10-12 millió forint körüli autó esetében a tükör árának sokszorosát bukja az autó értéke. Szóval a probléma nem az, hogy mennyibe fog kerülni az új tükör.

2021. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
1%
#5 Ja és még azt is hozzátenném, hogy mindemellett itt még nem is igazán az értéken van a hangsúly. Hanem azon, hogy szerinted ez nem egy nagy ügy, szimplán azért, mert "jelentéktelen anyagi kár". Az anyagi kár mértékétől függetlenül, elég nagy balféknek kell lenni ahhoz, hogy egyenes úton elvidd valaki tükrét. És emiatt érdemled meg a fejmosást, nem pedig az anyagi kár miatt.
2021. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Előszris egy ócska 15éves középkategóriás autóról van szó, másodszor pedig a minimumit megtettem azzal, hogy a helyszínen adtam neki 14 ezret. Tudom, hogy ez nem fedezi a kárt, de mondtam neki, hogy szándékomban áll mindent megfizetni.
2021. dec. 5. 15:23
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Aki tényleg így ordábil egy pár 100e forintos autó pár forintos letört tükre miatt az nem százas.


Ha még a fél autót lezúztad volna akkor megértem, akkor én is ideges lennék.

De egy tükör miatt inkább röhögnék egy jót, hogy ilyen is történt velem :)

2021. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Komolyan csak én vagyok annyira balfék, hogy elviszek egy tükröt? Aki ebből megítéli a vezetési képességeket nyilvánvalóan egy öntelt paraszt, aki minden valószinüség szerint ennél sokkal nagyobbakat hibázik rendszeresen.
2021. dec. 5. 15:27
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni vele szerintem, fizesd ki majd a maradékot és felejtsd el a gyökeret.
2021. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!