Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkerülni az...

Hogy lehet elkerülni az autópálya büntetést 1 órán túl?

Figyelt kérdés

Hogy lehet elkerülni az autópálya büntetést 1 órán túl?


Véletlen túlment ma egy ismerősünk az autópálya egy fizetős szakaszán.

M0 túlfutott egy lejáróval. Szóval csak Pest megyében történt a szabálysértés.


Ha most veszek neki 10 napos az már nem jó, mert 60 percnél több ideje ment ki.


2021. dec. 24. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem látták akkor nem kap büntetést. Ha nem volt ott fix kamera vagy útellenőrzés feliratú autó, akkor megúszhatja. Imátkozz Istenhez.
2021. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha még megveszem neki az éves Pest megyét?


Csak elég x...ül jönk, ki így Karácsonyi családlátogatásnál 1x túlfut.

2021. dec. 24. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

“ És ha még megveszem neki az éves Pest megyét?”


Hiába. Tavalyelőtt jártam így. Felhajtásnál rájöttem, hogy másik autóval vagyok, gondoltam sebaj, 25 perc múlva budaörs, majd veszek ott. Előtte beugrottam rokonokhoz, elfelejtettem, és eldumáltuk az időt. Feleslegesen vettem meg 1,5 óra után, mert így is kaptam a büntetést, ráadásul nem magyar az autó, naponta kérdezgethettem, mikor jelenik meg a rendszerben, mert ha akkor nincs azonnal befizetve, jön rá még 70 euró behajtási díj külföldről.


Mivel aznap elhúztam, kérdeztem az ügyintézőt, hogy akkor most feleslegesen vettem a matricát? Azt mondta, “ö... tulajdonképpen igen.”.

2021. dec. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szabálytalan volt, fizeti a büntit, ennyi.

Nem is értem... Már az egy órás türelmi idő is ajándék.

Egyébként ha nem volt kapu/ellenőrző autó, akkor még büntetés sem lesz belőle

2021. dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

1 órátok volt rá.

2021. dec. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Újabban már Éves országossal is elkerülhető a büntetés, de tekintettel arra, hogy év vége van és hogy ez a büntetés háromszorosa, nem éri meg.
2021. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, annak, aki lepontozott:

,,Pótdíj alóli mentesülés éves matrica vásárlásával

A gépjármű tulajdonosa vagy üzembentartója a pótdíjfizetési felszólítás kézbesítésének napjától számított 75 napon belül kérheti a járműre irányadó éves országos matrica vásárlásával a jogosulatlan úthasználat és az éves matrica megvásárlása között keletkezett pótdíjak visszavonását. Egy másik gépjárműre vásárolt éves országos matrica átírása nem váltja ki az új matrica megvásárlását. A pótdíj alóli mentesülés céljából vásárolt éves matrica a későbbiekben más járműre nem írható át.”

[link]

2021. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!