Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért mindig a...

Magyarországon miért mindig a külső sáv a gyorsabb?

Figyelt kérdés
Nem az autópályára és a gyorsforgalmi utakra gondolok.Hanem városi többsávos útszakaszokra.Szinte kivétel nélkül a külső sávban lehet gyorsabban haladni,belül meg tötymörögnek.

#közlekedés #autó #Totojázó
2021. dec. 25. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én általában az ellenkezőjét tapasztalom, de ja kinek mi.
2021. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a másik sor a gyorsabb... Látod hogy a másik gyorsabban halad, átmész oda, erre belassul az a sor és amiben eddig álltál, az megindul..🤷‍♂️ Ez ilyen, nincs mit tenni.
2021. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mindig.

Ahol kevés balra kanyarodási lehetőség van (pl. Nagykörút), ott a belső sokkal jobban halad, mert a külső gyakran megakad egy kanyarodó vagy parkoló jármű miatt.

2021. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Én sem sűrűn tapasztalom ezt. Néha-néha előfordul, de ritka. Amúgy meg igen, pont ahogy #2 mondja. Én ezt lámpánál tapasztalom sokszor. Külsőben egy busz, belsőben 3 autó. Ha a külsőbe megyek, mert "kevesebb jármű", akkor tuti, hogy egy ráérős járat megy előttem és beszorulok mögé, de ha a belsőbe megyek, akkor meg a busz úgy megy, mintha az élete múlna rajta, az előttem lévő autók meg azt sem tudják merre vannak előre.


Egyszerűen lehetetlen jól dönteni. Ha te úgy tapasztalod, hogy mindig a külső sor a gyorsabb, akkor te valószínűleg mindig a belsőben mész. Sorolj át a külsőbe és akkor a belső lesz gyorsabb.

2021. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahol gyakori a balra kanyarodási lehetőség, vagy rosszabb a külső sáv minősége ott általános. A sok balf/sz kilométerekkel korábban besorol a belsőbe, mert majd egyszer balra kell kanyarodnia, de tököl. Vagy minden nap arra jár és tudja, hogy rossz a külső sáv minősége, ezért megy a belsőben
2021. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Én épp a külsőben megyek és így tudok normálisan haladni.És tapasztalom hogy könnyedén lehagyom a belső sávban haladókat,úgy,hogy betartom a megengedett sebességhatárt,vagy max. 5km-/h val lépem túl. És egy olyan útszakaszon ahol km-eken keresztül be vannak állítva a rendőrlámpák a folyamatos haladás szerint ott nem mindegy hogy 45 tel kell haladnom valaki s.ggébe,vagy mehetek 55-tel,vagy 65-tel ahol 60 a megengedett,és így átjutok a következő kereszteződésen is.

Ahogy az 5-ös írta sok olyan is van,aki majd 3 km-rel odébb balra akar fordulni,ezért bemegy a belső sávba.

2021. dec. 25. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom hol tapasztalod, hogy a külső sáv a gyorsabb, nagy általánosságban az a lassabb.

Legalább is Debrecenben ezt tapasztaltam eddig. Sok a helyi járaros busz, gyakran megállnak, indulnak tovább, tele van a város vezetést tanulókkal, akik szintén többnyire a szélső sávokban mennek... és az út minőségében is sok helyen van különbség.

2021. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem igencsak vegyes e téren a tapasztalatom. Tény, hogy vannak konkrét szakaszok, ahol ha sokat jársz, meg tudod tanulni , melyik sáv a gyorsabb. De hogy ez mikor melyik , az elsődlegesen az adott útszakasz forgalmi viszonyain múlik , azaz olyan nincs, hogy mindig mindenhol a külső a gyorsabb .
2021. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kerekesbelaocsibacsi ***** válasza:
Szeged például erre egy remek példa. Mivel össze vissza mennek, mint az idióták. A külső sáv általában rosszabb minőségű így a belső én többen lesznek. Plusz itt valamiért nagy divat, hogy mindenki a belsőben szeretne menni, nem tudom miért. De ez nekünk vidéki versenyzőknek jó, mert lehet tolni a külsőben. És nem, nem fognak kisorolni a végén normálisan közlekednének
2022. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!