Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy dízelmozdony hogy közleked...

Egy dízelmozdony hogy közlekedik az önműködő térközjelzőnél?

Figyelt kérdés

Ha megállj jelzés van rajta. Ha van vonatbefolyásoló, akkor annyit tudok, hogy el lehet menni mellette egy bizonyos sebességgel, tehát a villamos mozdonyok így tesznek.

De úgy sejtem a dízel mozdonyokon nincs vonatbefolyásoló.



2022. jan. 4. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne lenne rajtuk vonatbefolyásoló?
2022. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vasút közeli, csak érdekel a közlekedés.

De akkor ezek szerint van rajta vonatbefolyásoló, tehát a dízelek is megállás nélkül egy bizonyos sebességgel elhaladhatnak az önműködő terkoz jelző megállj jelzése előtt..

2022. jan. 4. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért raknak vonatbefolyásolót egy gépre mert villany. Az új dízelmozdonyokon minden ugyanúgy van mint a villanyokon, szinte minden berendezésük ugyanaz.

A régebbi dízelgépeken tényleg fejletlenebb VB volt, de azért, mert maguk a gépek régebbiek. Szépen lassan lecserélték mindegyik dízelmozdonyon a berendezéseket. A csörgőkön a fővonali személyvonati felhasználás miatt mindegyiken ugyanaz a berendezés van mint a sziliken, gigantokon. Aztán a többi dízelre is felrakták. A Bz motorkocsikra egy belső utasítás szerint mindre felkerült a teljes értékü EÉVB, pályamágnessel (kivülről látható) sátorjelzővel, minden alkatrésszel. Egy Bz tyúkóllal ugyanúgy kell/lehet közlekedni mint egy sziliciummal, vagy flirttel.

Sokat lehet szidni a vasutat, de a biztonságra elég sokat adnak. Nem tudnám megmondani hogy történt-e vonatbefolyásoló, vagy más biztber hibája miatt baleset. Úgy értem hogy maga a berendezés volt hibás és emiatt történt baleset.

A balesetek 99,9999%-a akkor következik be ha hibás a cucc, kikapcsolják és utána az emberekre van bízva a közlekedés.

2022. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Speciális helyzetben lehet csak elmenni ilyen jelző mellett és olyankor valamit kutyulni is kell (szabályos), hogy ne fékezzen be. Ha jól emlékszem, akkor talán hívójelzés esetén, valami ilyesmi rémlik egy esetleírásból.
2022. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor már csak azt nem értem, hogy az F2-ben (időközben találtam), miért írja, hogy jól működő vonatbefolyásoló hiánya (itt azt olvastam ilyenkor 2 perc, ha nem biztos, hogy szabad a térköz), ha elvileg minden mozdony rendelkezik vonatbefolyásolóval.
2022. jan. 4. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja. Térközjelzőnél meg csak akkor, hogyha megállapították a működésképtelenségét. Olyankor van a csökkentett sebesség is, nehogy valaki vesztegeljen a térközjelzőnél és ütközzenek. Ilyenből viszont már volt baleset...
2022. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
* a térközjeben. Bocs, csak a telefon belejavít.
2022. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"valamit kutyulni is kell"

Nem kell, 15kmh-val el lehet menni.

A kutyulás akkor van ha a biztber nem működik.


"miért írja, hogy jól működő vonatbefolyásoló hiánya"

Mert tönkre is mehet a járművön a vonatbefolyásoló? :D

De jól működővel is el lehet menni vörös mellett.

2022. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!