Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kamiont vezetnék szimplán...

Ha kamiont vezetnék szimplán "B" kategóriás jogosítvánnyal akkor a B jogsimat elvennék?

Figyelt kérdés

Ez most onnan jut eszembe, hogy legutóbb éjjel azt álmodtam, hogy elmentem melózni egy belföldi fuvarozó céghez. Sokáig nem esett le, hogy nincs rá jogsim, meg is egyeztünk a főnökkel, megmutogatta mit hol találok és már ott álltam, hogy ideje indulni.

Azonban mielőtt beszálltam volna a kamionba nekem eszembe jutott, hogy nincs rá jogsim, csak B kategóriára van meg és nem mertem vele elindulni, mert féltem, hogy ha megállítanak igazolni akkor elveszik a jogsimat.


Viszont ebben a kérdésben nem voltam biztos, hogy a B jogsim ugorna e ha kimennék a forgalomba kamionnal.

Ez egyébként valóban érdekel.

Tényleg bevonnák érte a B jogsimat ha ez a valóságban megtörténne?

Vagy csak szimplán a C kategória megszerzésétől tiltanának el pár évre?



2022. jan. 17. 01:39
 1/5 anonim válasza:
100%
Szabálysértési bírsággal megúsznád. De viszont, a munkáltatót is felelősségre vonnák, mert úgy adta át a járműt, hogy nincs rá jogsid. Mind közigazgatási eljárásban, mind munkaügyi, mivel a pozíció betöltéséhez, megfelelő előképzés nélkül alkalmazott. S ezenkívül, kamionos ismerőseim mondták, hogy attól hogy megszerzed rá a jogsit, smég temérdek papírt, attól még nem fogsz tudni kamiont vezetni, mert az évek alatt fog kialakulni.
2022. jan. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg el sem tudnád vezetni, és ezt nem rosszból mondom. A munkáltató nem vállalna be ilyen felelőtlenséget. Nincs tachográf kártyád, az első ellenőrzésnél akár több millió forintra büntetnének, az lenne a legkisebb gondod, amit a jogsi hiánya miatt kapsz...
2022. jan. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor nem olcsó mulatság.

2022. jan. 17. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki szeretnéd próbálni a kamion vezetést B jogaival, van legális módja:


[link]


Esetleg elmész egy kamion vezetést oktató sulihoz, hátha biztosítanak egy óra vezetést oktató mellett az óra díj megfizetése mellett.

2022. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az első órán, még a jobb egybe is ijesztőnek találatam a teherautóval való közlekedést... Mentünk egy kört, oszt mondja az oktató hogy cseréljünk helyet😬

A személyautó után hatalmasnak tűnt a kormánya, túl messzinek a váltó...

Még viszonylag frissek az élmények, de már megvan a jogsi😁

2022. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!