Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Furgon átalakítása lakóautóvá?

Furgon átalakítása lakóautóvá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyi lenne a kérdésem, hogy amennyiben át szeretnék alakítani egy furgont lakóautóvá, azt lehetne használni furgonként ami a papírokat illeti?

Utánanéztem a dolgoknak, de számomra nem teljesen tiszta. Mivel lakni szeretnék benne ezért rendesen be lenne bútorozva, ágy, szekrények, konyhapult, stb.; szeretnék egy zuhanyzót is. Viszont ha szeretnék 230V rendszert napelemmel, meg gázrendszert beépíteni, akkor már muszáj lennék lepapírozni lakóautóvá?


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 31. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell az átalakítási engedély, tervek, gáztömörségi, és érintésvédelmi vizsgálat.


Utána be kell fizetni a regisztrációs adót, aztán KPM vizsga.

2022. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha én magamnak csinálnám , nem kellene semmi engedély.

Ágyat , széket, asztalt lehet beletenni.

Kis gáztűzhelyet is egy mosdót is és ezekhez nem kell engedély.

HA ebben lakni akarsz először nagyon kikellene szigetelni hogy legalább a fűtés legyen elviselhető.

Ezek egy kamionba is benne vannak és semmilyen engedély nem kell hozzá pluszba.

2022. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# - Köszi a választ!


2# - Igen, nézegettem, hogy akik nagyjából bebútorozzák a furgont, azokra nagyrészt azt mondják, hogy nem kell; természetesen tisztában vagyok a szigeteléssel, stb., de ha megállít a rendőr, vagy viszem műszakira a kocsit, Ők nem kötnek bele, ha be van rendezve, esetleg van napelem a kocsi tetején, vagy mondjuk a furgon aljára víztartály van szerelve? Vagy ezeket 2 évente műszaki idejére le kellene szerelni? Ha megépítem a kocsit idővel valószínűleg majd leműszakiztatnám lakóautóvá, viszont jelenleg szűkös a büdzsé (ezért is kerül megépítésre, hogy ne albérletre költsek).

2022. jan. 31. 15:02
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem az a cél, hogy messzire és sokat utazz, akkor vegyél 2milla körül régi lakoautot. Abban lehet "lakni" és nem nagy befektetés.


Amit te szeretnél az nagyjából 5-6 milliós projekt alsó hangon..

2022. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy vegyél egy lakókocsit aminek már nincs rendszáma és csak telepítésre lehet használni.

Azt téliesíted és azt tudod fűteni fatüzelésű kályhával.

Mert bármi mással nagyon sokba kerül a fűtés.

2022. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, viszont egy ideje már tervezgetek, számolgatok, 5-6 milliónál azért jóval olcsóbban is meg tudnám oldani. Azért nem szeretnék használt lakóautót venni, mivel nem szeretném ha annyira feltűnő lenne, plusz általában azoknál pár naponta kell tölteni/üríteni a dolgokat, mint víz, gáz, wc, meg hasonlók, nem beszélve arról, hogy akkor még költenem kéne az elektromos rendszerre is. A másik pedig, hogy saját igényeimre szeretném szabni.

Fűtést dízelfűtővel szeretném megoldani, mivel sem az egység, sem a fűtés nem olyan drága vele.

2022. jan. 31. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!