Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha magyar állampolgár vagyok...

Ha magyar állampolgár vagyok magyar jogosítvánnyal, de szeretném leadni a magyar jogsim és kérni helyette egy szlovákot szlovákiába, akkor mi a teendő? Úgyértem hogy kell szloviba bejelentett lakcím vagy ilyesmi vagy odamegyek okmányirodába és kész?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Település szerinti, illetékes okmányiroda,ha oda akarsz költözni akkor bonyultabb, mert kell állampolgárságot bejelentö okmány, vagy kétállampolgárságot igazoló okmány!

Szerintem az itthoni okmányirodák tudnak segiteni,konkrétan nem tom miért kellenne másik jogsi?

2010. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
paráim vannak a pontokkal, nemszeretnék kiköltözni egyszerűen annyit szeretnék hogy magyar helyett szlovi jogsim legyen.
2010. szept. 10. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyar jogosítvánnyal az érvényességi idejéig vezethetsz.

Miért kéne bárhova leadni, ha lejár az enyém itthon, akkor sem kell leadni, egyszerűen csak nem jogosít vezetésre.

Hogy leadod vagy sem, az nem befolyásolja a szlovák megszerzését, pontosabban, ha leadtad, mivel igazolod, hogy neked van érvényes vezetői engedélyed, tudsz vezetni????

2010. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ugy tudom hogy egyszerre csak1 jogsid lehet, szóval ha én odamegyek a szlovák okmányirodába hogy tessék ittvan a jogsim ő azzal nemtudom mitcsinál elküldi mo-ra vagy ilyesmi, odaadja a szlovákot én adok neki gondolom pénzt fényképet de kell ezenkívül valami? állampolgárság szerintem biztos nemkell hozzá, de pl bejelentett szlovák lakhely?
2010. szept. 10. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Agyalsz itt.. Ha a jóindulatú szlovák tisztviselő megkérdezi, miért akarsz jogosítványt, amikor odaadtál egyet a kezébe, ami egész európára érvényes,mit mondasz neki?

Egyébként ha megnézed, akkor a jobb alsó sarokban ott van: állampolgársága magyar. Ez még nem biztos, hogy kizáró ok.

2010. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!