Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Biztosítással mi lesz ilyenkor?

A Biztosítással mi lesz ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy van egy kocsim, amit sajnos valószínűleg le kell cserélnem.

Ezzel a kocsival van egy károkozásom.

Az a kérdésem, hogy ilyenkor a biztosítással mi lesz? Eladhatom a kocsit?

A kötelezője Januártól emelkedik a károkozás miatt. Befizetem az első negyedéves részletet a jövőhéten. Így ha újat veszek, arra a kocsira folytatnom kell ezt az emelt biztosítást? Ugye nem kell egy összegben kifizetni ilyenkor a különbözetet?

Hogy megy ez? Mi a menete?

Kérlek csak normális választ írjatok! Köszi.



2022. febr. 3. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ugyanúgy, mint ahogx a bónuszt, a maluszt is viszed tovább a következő járművedre. Mire gondoltál, hogy a különbözetet ki kell-e fizetni? Milyen különbözet?


Én motorról vittem már át bónuszt. 2 motorom volt egy darabig, azaz A0-ról újraindult a második motoromnak a besorolása, majd miután eladtam a korábbi motorom, beslattyogtam a másik motorom biztosítójához az összes papírral, ami volt az előző motoromról és átrakattam a bónuszt, így visszakaptam párezer forintot (éves fizetési gyakoriságot valasztok, így az egész ki volt már fizetve).

Gondolom a malusz ugyanez pepitában.

2022. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Arra a különbözetre, hogy ha pl 100.000 Ft-os a kár, akkor a kár összegét kifizettetik velem ha kocsit váltok. Úgyértem emelkedik Januártól x összeggel, de ha pl. februártól másik kocsi lesz, akkor a február-decemberi x összeg emelkedést remélem nem fizetteik ki velem egyösszegben. De ahogy írtad, hogy tovább viszem az új kocsira, én is így gondolom.

Ezzel gyakorlatilag megadtad erre a különbözetes kérdésre a választ.

Köszi.

2022. febr. 4. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaaa, értelek. Neeem, nem fizettetik ki. Az csak akkor van, ha nem akarsz malusz besorolásba menni, kifizetheted a kárt effektíve egyből a károkozás után (miután a biztosító megküldi neked a kár mértékét), és marad a bónuszod. Ha már egyszer elfogadtad, hogy nem fizeted ki a kárt, akkor maluszba mész, talan M1, amit viszel tovább onnantól kezdve. Ha pl eladod a járműved és nem veszel egyből másikat, (asszem) nem évül el, azaz ha mondjuk 5 év múlva veszel új járművet saját névre, M1-ből folytatod. De te egyből veszel járművet, azaz csak simán M1-ben leszel az új járművel.
2022. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Így érthető.
2022. febr. 5. 17:28
 5/5 márkó25 válasza:
Sziasztok na en ezt tovabb vinnem ugyan ez a helyzet nalam. Is! Csak nekem. Nem. Eri meg javitatni sem. Eladni annyira megtort, ha beviszem a bontoba es kivonatom a forgalombol! Na akkor. Mi a helyzet a biztositassal?
2023. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!