Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ok nélkül buktathattak meg...

Ok nélkül buktathattak meg vizsgán?

Figyelt kérdés
Balra kellett kanyarodni, jelzéssel sávot váltottam majd szinte egyből a piros nyíl alakú balra kanyarodó lampahoz értem. Sávváltás után visszavettem a jelzést. Ahogy zöld lett a lámpa kanyarodtam jelzés nélkül, mondta is a vizsga biztos hogy húzódódhatok lefele az egyik utcába. Mivel nyíl alakú volt a lámpa, tehát csak balra lehetett menni nem gondoltam nagy szükségét a jelzésnek. Utána olvasgattam még és mások azt írták még az oktatójuk rá is szól ha ilyen helyzetben kirakja a jelzést. Persze már mindegy, a bukás megtörtént legközelebb oda figyelek erre is csak érdekelne
2022. febr. 16. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Há' de most írtad le hogy mi az oka a bukásnak🤷‍♂️ Vizsgán hatványozottan igaz, hogy jelezni kell hogy merre a ku®va anyádba akarsz menni.

Az senkit sem érdekel, hogy te szükségét érzed vagy sem, kötelező és kész. Esetleg amíg állsz a pirosnál, addig visszaveheted az indexet, de amint elindultál és elkezded az irányváltást, vissza kell kapcsolnod. Ezért nem buktatnak, de nem érdemes vele szórakozni, mert elfelejted visszakapcsolni oszt viszont lágytojás.

Egyébként az ilyenek miatt, mint te, nem veszik komolyan, ha valaki panaszkodik hogy indokolatlanul buktatták meg. Többnyire teljesen indokolt, te magad mondod el mi volt az oka és ha ez volt a vizsgabiztosnál az utolsó csepp a pohárban, akkor biztos volt más hibád is mellette.🤷‍♂️

2022. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

KRESZ szerint az irányváltoztatást csak kanyarodó főúton nem szükséges jelezni. Tehát 2 azonnali bukásnak is megfelel, ha nem indexelsz:

8/1 Közlekedési szabályt sért

8/6 Az irányjelzést, vagy körültekintést elmulasztja


Ha kintmarad az indexed kanyar után, az is azonnali bukást jelent:

8/30 Megtévesztő irányjelzést ad


Sajnos vagy sem, az vizsgaóra alatt úgy kell vezetned, hogy bemutasd, tudod a szabályokat, és alkalmazod őket.

2022. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Állandó visszatérő téma itt ez az irányjelzés, de rutinos vezetők is gyakran írnak hülyeséget.

Lehet, aki a sávban áll, halad, nyilvánvaló, hogy onnan sehova másfelé nem lehet menni, csak kanyarodva.

De mindenkivel tudatnod kell, merre haladsz tovább.

2022. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Pl. a veled szemből érkező autós honnan a fenéből tudja, hogy neked kötelező haladási irány táblád vagy "nyilas" lámpád van éppen?
2022. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
ok nèlkül nincs buktatás. Amit leírtál, az viszont alap bukási tèny. ne a mások vèlemènyère adj. Nèzz utánna a KRESZ ben. Ott benne van, fehèren feketèn, mikor kell. Èn se szoktam mindig jelezni ilyenkor, de ha megállít a rendőr nem mondhatom azt hogy XY wzt mondta, hogy....
2022. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
(kanyarodó főútvonalon is indexelhetsz, plusz információ, ha nem megtèvesztő...
2022. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktak ok nélkül, mert mindig van oka. Ebben az esetben elmulasztottad az irányjelzést.
2022. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!