Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A te benzinkutad már csődben...

A te benzinkutad már csődben ment? Szerinted mennyi megy csődben mert nagy a veszteségük az árstop miatt?

Figyelt kérdés
2022. febr. 17. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Legtöbb benzinkúton mifelénk alacsonyabb jelenleg az üzemanyag ár? Mint amennyit az árstopp limital... ergo, kvára nincsenet tönkremenés közelében.
2022. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2%
Kérdőjel helyett vessző
2022. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Én olyan helyre járok ahol elég nagy a kamionos/teherautós forgalom és nem egy kis kútra tehát ott igaz hogy az árstop szerinti ár van belőve, de nincs tankolási korlát, és nyomát sem látni hogy tönkremennének. Mivel elég nagy shopja van, meg kajálda amit meglepően sokan használnak így nem hinném hogy csődbe fognak menni.
2022. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

#1

Azok esetleg arra mennek rá, hogy...

Na egyszerű példa:

Én is és a tesco valamint az összes környékbeli áruház 200ft-ért kapjuk nagykertől a kólát. Én adnám neked 250ft-ért, míg mindenhol máshol 300ft+. Mivel én olcsóbban adom és tudná is a környéken, hogy én adom a legolcsóbban, ezért jönnének inkább hozzám és vásárolnák felfele nagyobb tételben. Én pl egy nap alatt eladok 100db-ot, míg a tesco 10-et. Hiába kevesebb a nyereségem 1 plackon, több az össz bevételem, mint a tesconak, hiszen többet adtam el, de kevesebb haszonért.

A ti környéketeken is lehet erre játszanak rá, hogy hátha mennének a környékről is oda tankolni és akkor több lenne a bevétel. Hiába nincs esetleg 50forint haszon literenként rajta, hanem csak 10, de arányaiban akkor több a bevétel.

De ha esetleg valakik által nem preferált kútnál csinálná ugyan ezt, ahhoz akkor se mennének el a tömegek. Így is úgy is kevesebb lenne a bevétel. De vannak fix költségek. Ha másnem beláthatod, hogy az alkalmazottakat is fizetni kellene valamiből, valamint ott van a víz, villany, fűtés. Ha esetleg nincs autó mosós rész, mint pár kútnál, akkor bizony szinte csak az üzemanyagokból lesz bevétel. De az meg nagyon kevés, ha nem is kedvező áron veszik, de az alkalmazottakat is fizesse, sőt emelje meg a bérüket is.

Emiatt van az, hogy sajnos nem minden kút működtethető gazdaságosan és inkább bezár. Pláne, ha nem egy multi cég áll mögötte, ami esetleg kibír némi veszteséget, tudván, hogy nem tart ez sokáig és utána úgy is bevasalják rajtunk, csak menjenek le a választások. Nem véletlen, hogy Orbán nem az adókat engedte el, hanem csak kitolta a kutakra. Azok be fogják tudni hajtani rajtunk, majd meg is lesz a magyarázat, hogy hát nem hosszabítgathatja a végtelenségig, meg lesz megint egy ok, hogy drágább legyen az összes élelmiszer és minden egyéb a szállítások miatt.

2022. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
29%

persze, az enyém is, meg az összes ismerősömé is

a kis Gazsika most kapott volna sajátot, hiszen már betöltötte a 4. életévét, hát most várnia kell :(

2022. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4%
Nem, én vizezem a benzint, így is megéri simán!
2022. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Közel sincsenek csőd közelben, pedig se shop se semmi, csak most a tulaj havonta nem 2 milla hasznot tesz zsebre hanem csak 1-et,sipákol is rendesen de valahogy nem tudom sajnálni.
2022. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 qkker1 ***** válasza:
25%

Mindig is OMV-nél tankoltam, elég nagy ahhoz, hogy többé-kevésbé elviselje Orbán baromságát!

A kisebb kutak most fognak becsődölni, mert a MOL mint nagykereskedő a rögzített fogyasztói árnál drágábban adja az üzemanyagot a kiskereskedőknek.

2022. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 qkker1 ***** válasza:
7%
Árstop előtt is OMV-nél tankoltam.
2022. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
5%
OMV sek, ti teszitek tönkre a kis kutakat, nem vitya! Szégyelljétek el magatokat!
2022. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!