Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lenne valamilyen hátránya /...

Lenne valamilyen hátránya / hátulütője ennek a rendszámszisztémának?

Figyelt kérdés

Amit a 12-es válaszoló írt le itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

Tényleg nagyon jónak tűnik.



2022. febr. 23. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem lenne hátránya, csak teljesen fölösleges. A mostani formátum kombinációinak véges számából adódó problémát valóban megoldaná, de csak azért mert 6 helyett 7 karakter van benne. Az hogy ebből kettő az évszámra utal vagy nem, teljesen mindegy. Bőven elég a mostani 3 betű 3 szám helyett a 4 betű 3 szám vagy 3 betű 4 szám formátumra áttérni anélkül hogy azoknak bármiféle konkrét jelentése lenne, ahogy ez meg is fog történni nemsokára. Nem látok rá semmi okot, hogy az évszámot miért kéne belerakni.
2022. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Hát feleslegesnek egyáltalán nem mondanám (mármint az évszám belefoglalását), mert éppen ez adja a nagyszerűségét (nem is értem, hogy miért olyan nehéz ezt felismerni). Az AAA 01 – ZZZ 99 (vagy legyen csak AAB 01 – ZZY 99) kombinációk – még ha kirostálásra is kerülne az összes ciki rövidítés/szó, mint pl. CUM, FAG, GAY stb. – több mint 1 millió jármű rendszámmal ellátását biztosítanák minden egyes naptári évben, ami nagyon nagy valószínűséggel mindig elegendő lenne, még akkor is, ha jelentősen megnőne az életszínvonal Magyarországon, és ebből következően nagyon pörögne a közúti járművek értékesítése. Azzal, hogy a rendszám végére kerülne a jármű forgalmi engedélye kiállításának éve (az év utolsó két számjegye), azzal egy 100 évente újraindítható ciklust teremthetnénk, magyarán nagy valószínűséggel soha többé nem kellene foglalkozni a rendszámkérdéssel.
2022. febr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

" több mint 1 millió jármű rendszámmal ellátását biztosítanák minden egyes naptári évben, ami nagyon nagy valószínűséggel mindig elegendő lenne"

Oké, ez biztosítaná mondjuk évi 1 millió rendszám (legyen ennyi, nem számoltam utána) kiadását a következő 100 évre. De ha nem az évszám lenne ott, hanem csak sorban következne a két számjegy, akkor is ugyanúgy biztosítva lenne a következő 100 évre az összesen 100 millió rendszám (csak nem évenkénti bontásban), hiszen attól nem lenne kevesebb kombinációt (sőt, úgy még tovább is jó lenne, hiszen az évenkénti számozással sok kombinációt elvesztetnénk, mivel nem pontosan 1 millió autó kerül forgalomba évente).


"azzal egy 100 évente újraindítható ciklust teremthetnénk, magyarán nagy valószínűséggel soha többé nem kellene foglalkozni a rendszámkérdéssel."

Ezt sem értem. Illetve azt nyilván értem amit leírsz, csak azt nem hogy a sima sorszámozás miért nem működhetne ugyanígy. Ha a 3 betű 4 szám kifut mondjuk 132 év múlva, ugyanúgy lehetne AAA0001-től újrakezdeni a számozást. Jó, nem kereken 100 évente lenne az újraindítás, hanem mondjuk 132 év 6 hónap 12 nap múlva, de nem hiszem hogy ez problémát jelentene.

2022. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem jobb ötlet, mint amit most terveznek bevezetni, mert ha a rendőrség üldöz valakit, akkor látják az autó gyártási évét.
2022. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

4: a magyarországi forgalomba helyezés évét látnák. :)


Én azt furcsállom, hogy a 6 karakterből nem hozzák ki a maximumot.

Ennek kellene jönnie: AA-01-AA – ZZ-99-ZZ (~28-32 millió járműhöz lenne elég, attól függően, hogy az I, O, Q, W betűk használva lennének-e).

És ennek kimerítése után következne csak az AAA-0001 – ZZZ-9999

2022. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem jobb ötlet, mint amit most terveznek bevezetni, mert ha a rendőrség üldöz valakit, akkor látják az autó gyártási évét."


Ha látják a rendszámot, úgyis minden adatot le tudnak kérni a rendszerből pillanatok alatt.

2022. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!