Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában, parkolást ellenőr...

Ausztriában, parkolást ellenőrző magáncégek be tudják hajtani a bírságot itthon?

Figyelt kérdés

5 éve járunk ki Ausztriába dolgozni, néha előfordult, hogy szabálytalanul parkoltam, mert sokszor van olyan, hogy egyszerűen nincs szabad hely sehol a környéken.(1 órás keresgélések)

Én mindig befizettem a bírságokat,a munkatársam, pedig, ha Öt büntették meg, akkor a kukába dobta a csekkeket és röhögött rajtam, mert még soha nem kapott semmilyen felszólítást. Kb. 1 évvel ezelőtt 180 eurót fizettem mert egy Lidl(?) parkolóban hagytam a kisteherautót, a kolléga is ott parkolt és lazán kidobta a csekket.



#parkolás #Ausztria #behajtás #Ausztria büntetés #Ausztria parkolás #Osztrák bírság
2022. márc. 4. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Unión belül be tudnak hajtani ilyeneket, igen. A tét viszont emelkedhet.
2022. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg szep, hogy behajtjak
2022. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Apróbb büntikkel nem foglalkoznak, mert nem éri meg nekik külföldiekkel szórakozni.
2022. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Be tudják hajtani.
2022. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Be tudják hajtani, de a külföldiekkel nehezebb, ezért sokszor nem mennek utána.
2022. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is befizetem a legtobbet, viszont tegnap talaltam egy majdnem 3 eves parkolasi birsagot a fiokban. El lett felejtve, Linzben kaptam. Mondanom sem kell, azota sem keresett senki.
2022. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Be tudják hajtani. Mi egyszer amikor Horvátországban nyaraltunk, akkor kaptunk a szélvédőre ilyen papírt, hogy nincs parkolójegyünk, nem foglalkoztunk vele, mert vettünk parkolójegyet a legközelebbi automatából, megnéztük rajta az időt és érvényes volt. Eltelt 2 év mire elkezdtek üldözni, és azt mondták, hogy ki kell fizetni a bírságot (200 valahány euro volt), mert nem abból a körzetből vettünk jegyet ahol parkoltunk. Nem igazán értetteük, mert közel távol nem volt más automata mint ahonnan vettük a jegyet. Na mindegy. a lényeg, hogy be tudják hajtani.
2022. márc. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!