Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mondhatja azt...

Szerintetek mondhatja azt valaki magáról hogy jól vezet 1 éves jogsival?

Figyelt kérdés
Most volt 1 éves a jogsim, szeptemberben leszek 19, mindenki azt mondja hogy nagyon jól vezetek, vizsgám is elsőre lett meg, de nem akarom elbizni magam. Igaz automata váltós vezetek legtöbbször mert anyukam autója az, de anyukám barátjae manuális és azzal is tudok lefulladas meg rangatotas nélkül kozlekedni, illetve barátom anyukajanak az autóját is vezettem mar, manuális benzin, és az is ment. Elég sokat vezettem ez az 1 év alatt, kb olyan 5 ezer km-t de azért nem megyek mindenhova autóval, voltam már autopalyan többször, Pesten is vezettem már, hóban, fagyban, jegben, esőben, tűző napsütésben, persze voltak bakijaim de komoly balesetem sose volt, a legkomolyabb egyszer az volt amikor megpadkaztam az autót és lejott róla a sarvedoje, meg a csavarok és rendelni kellett egy újat. Nem szeretném elbizni magam, mert azt mondják hogy mindenki ilyenkor bízza el magát, és ilyenkor okoz balesetet, de létezik hogy jól vezetek már viszonylag friss jogsival?

#Jo vezető
2022. márc. 14. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Aranyos ez a kérdés :) "Voltam többször is autópályán". Szerintem ennyi alapján még nem, főleg ha "volt pár baki". De ez szerintem teljesen normális 5 ezer km után :) Szerintem ha egy ilyen kérdés felmerül benned, az azt jelenti, hogy még nem vagy teljesen magabiztos. Ez se baj. Sőt. Egy magabiztos sofőr minimális rutinnal könnyebben válhat veszélyessé.


Szerintem előfordulhat, hogy valaki 1 év után mondhatja magáról, hogy jó sofőr, ha mondjuk vezetett 20 ezer km-t mindenféle helyzetben, aktívan képezte magát és volt egy vagy több olyan szituációja, ahol közvetlen balesetveszélyt kellett hárítania, ahol higgadt tudott maradni és megfelelően reagált a váratlanul kialakult helyzetre.

2022. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Igen. A "jó" és "tapasztalt" az nem ugyanazt jelenti. Attól, mert valaki nem kellően tapasztalt, attól még lehet jó.


Alapvetően én is azt mondanám magamról, hogy jól vezetek, de tapasztalatnak híján vagyok és ez látszik inkább néha (2016 óta van jogsim, de 2 éve sincs, hogy rendszeresen vezetek). Oktató mellett ültem először volánnál, elég gyorsan ráéreztem és később sem volt semmi problémám. Azóta volt már 2-3 neccesebb, nem hétköznapi szituációm (kétszer kiakartak szorítani a külső sávban, egyszer pedig elszállt a fékem), úgy gondolom mindet jól lereagáltam és egyiknél sem volt hirtelen tehetetlenség. Én szerintem az ehhez hasonlóktól lesz jó sofőr valaki, persze a tapasztalat közel sem elhanyagolható, de az egy másik téma.

2022. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
(ja és fontos, hogy ez a váratlan helyzet nem miatta alakult ki. Mert bszhatod, hogy jó sofőr vagy, ha saját magadnak idézel elő váratlan és balesetveszélyes helyzetet)
2022. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát a jól vezetés pont nem attól függ hogy lefullad vagy nem.

Hanem sokall inkább amikor jön egy váratlan helyzet és abból jól jön ki.

De még veled biztos nem is volt ilyen helyzet ezért nem tudod hogy akkor mit reagálnál.

2022. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazabol olyan volt csak hogy macska jott ki elem de megalltam mert amúgy se mentem annyival, mogottem nem jöttek közel, meg olyan hogy eltévedtem a pályán mert hamarabbi lehajton mentem le, de nem fordultam vissza meg semmi, kovinel visszamentem, persze voltak olyanok akik barom módjára be jöttek elem es fekeznem kellett meg egyszer veszfekeznem is, de másra nem emlékszem, de köszi nektek, jól osszefoglaltatok😊
2022. márc. 14. 16:22
 6/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én levezettem már az elmúlt 21 évben több mint 1 millió km-et nem tudom pontosan mennyit, mert nem számoltam, de ennyit biztosan, és ennek ellenére a mostani kocsimnál valamilyen szinten újra kellett tanulnom vezetni, mert most egy sportkocsim van, aminél nem szabad sokáig csúsztatni a kuplungot mert egyből elkezd égni! Ez így 21 év rutin után is új dolog volt!


Szóval a vezetésre is igaz az ami az életben mindenre, minnél többet tudsz annál jobban rájössz, hogy semmit nem tudsz!

2022. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondasz amit akarsz.
2022. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Másokkal összehasonlítva vezethetsz jól, de ez nem azt jelenti, hogy nem fulladsz le meg tudsz váltani, ezek ne haragudj, de alapok, ha manuális autón tanultál, vizsgázni se mehet el jobb esetben valaki, ha rendszeresen ilyen hibái vannak. Autópályán meg még szép, hogy visszamész a legközelebbi felhajtón, ha véletlen lejöttél előbb, talán vissza kéne tolatni vagy hogy gondolod?

Ellenben a rutin az hosszú évek alatt alakul ki, ha napi szinten jársz-kelsz. Nem tudsz minden egyes szituációra felkészülni, de ezek lereagálása mondja meg igazán, hogy ki a jó sofőr.

2022. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Manualon persze.

Nem nem gondolom hogy az lenne a normális de nézd csak meg mennyien fordulnak vissza mert megijednek, bepanikolnak

2022. márc. 14. 17:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egyáltalán nem lehet megmondani, hogy jól vezetsz-e. Az autó kezelése úgy tűnik rendben van (bár garantálom, hogy, ha elmész vezetéstechikai képzésre, tucatnyi új dolgot mondanának), de ez csak másodlagos az után, hogy miként közlekedsz, amiről semmit nem írtál.
2022. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!