Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van, ha a tachográf kártyát...

Mi van, ha a tachográf kártyát munkaidőn benthagytam a kocsiban a 4 napra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, mert nem emlékszek és majd csak holnapután fogom bent látni az eredményt. Mázli lenne ha pihenőre raktam de lehet nem.


Szóval mi a helyzet, ha úgy bent maradt nekem most a hosszú hétvége alatt a kártya a menetíróban, hogy munkaidőn maradt és nem nyomtam át pihenőre?


Ilyenkor mit tudok tenni utólag?



2022. márc. 14. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem annak a kártyának kampec. 96 óra munkaidő!? Persze nem életszerű. Szerintem új kártya.
2022. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha nyomtatok utólag és ráírom hogy elfelejtettem csak átnyomni a gombot az nemjó? Hiszen gondolom ezt ők is látják hogy ez hibás adminisztráció mert ilyen nincs hogy 0/24 munkaidő és 0 perc vezetés meg pihenő illetve az autó is egyhelyben áll csak.
2022. márc. 14. 23:06
 3/19 anonim ***** válasza:

Nemzetközibe jársz?

Nem tudom elfogadják e. Jó lenne az illetékes hatóságot erről megkérdezni, mert nem kicsi a bírság ilyen esetben.

2022. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Belföld, de én is azon gondolkoztam hogy NKH-st megkérdezni mert mindenki mást mond, mindenkinek máshonnan van az infója.

90%-ban amúgy azt mondják hogy vághatom ketté a kártyát aztán ennyi, de úgy vagyok vele hogy mégiscsak az én kártyám az én fellelőségem amit illik is vállalni.


Max azt lehet, hogy nyomtatok minden napra, ráírom hátúlra hogy "sorry" elbasztam aztán nézek majd szép nagy szemekkel megbánást tanusítva, hátha elfogadja.

Az tuti hogy ha kiszállok azzal kezdem hogy a NKH ellenőr kezébe nyomom a szalagokat :D

2022. márc. 14. 23:49
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ahogy már írtam kérdezd meg az illetékes hatóságot erről a dologról. Aztán mondanak valamit. Jobb megúszni egy büntetést.
2022. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ilyenkor amúgy nem lehet visszamenőleg átírni munkaidőről pihenőre?


Meg ha új kártyát kérnék akkor is vezethetek tovább nem? Csak asszem óránként kell kinyomatot készíteni vagy valami ilyesmi.

2022. márc. 15. 00:02
 7/19 anonim ***** válasza:

Nah ezt nem tudom!

Esetleg a cég tudna igazolást adni róla.

2022. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Vissza menőleg nem lehet átírni mert addig az rögzíti.
2022. márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk ja ez még lehet opció. Külön valami igazolásra gondolsz vagy csak annyi, hogy a cég pecsétje legyen rajta a szalag hátúljára írt indokláson?
2022. márc. 15. 08:15
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
A cég ad valami igazolást. De szerintem hívd fel mindenképp az NKH-t, mi a helyzet ilyen esetben.
2022. márc. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!