Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autós iskola váltási szabályok?

Autós iskola váltási szabályok?

Figyelt kérdés
Szóval megbuktam forgalmin, viszont pont költözés alatt vagyunk, és a városban ahol elkezdtem az egész jogsit nem fogok tudni visszajárni. Ilyenkor mi a teendő? Egyszerűen kiiratkozok máshová meg be? A 2 évben lévő X óra vezetésemet elfogadják a másik intézményben?

2022. márc. 16. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elfogadják a már vett óráidat. Annyi, hogy van pár nap amíg át nem ér a kartonod az új sulihoz.

Szerintem 1-2 plusz órát jó lenne venni, márcsak az oktató és a helyismeret miatt is.

Keress fel emailben 1-2 ottani iskolát és érdeklődj. Nehogy meglepetésként érjen az átiratkozási díj vagy a magasabb óra díj.

2022. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából úgy tervezem hogy beiratkozom úgy is várni kell 10 órát veszek hogy szokjam az új kocsit, utána vizsga.
2022. márc. 16. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Autós iskola váltást ajánlott személyesen megbeszélni, nem emaileket írogatni, de első lépésben a jelenlegi iskolával kötött szerződésedet nézd át.

Abból is az iskola váltásra vonatkozó részt, ha van benne olyan.

Attól függ, hogy ingyen elengednek-e, vagy fizetned kell.

A távozási szándékodat közölnöd kell velük, és ki kell kérned egy dokumentumot (atadó), amin kódokkal lesz feltüntetve az eddig teljesített tananyag, esetedben a bukott vizsga is.

Ezt a dokumentumot kell majd átvinni a másik iskolába, onnan beviszik a NKH megyei központjába, átregisztrálnak, kiadnak egy új vezetési kartont.

Ez idő, amíg nincs vezetési kartonod, nem vezethetsz oktató mellett sem.

Az iskola váltás után kérdés, hogy mikor mehetsz vezetni, meg kell beszélni, nem biztos, hogy a sor elejére vesznek.

2022. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!