Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig tart még a vasutassztrá...

Meddig tart még a vasutassztrájk? Van egyáltalán valaki aki támogatja őket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborítónak tartom a követeléseiket. Ha a főnököm eladja a céget, én nem követelhetek semmi részesedést belőle. Akkor ők milyen jogon?! A mai világban örülniük kéne hogy van munkájuk,és kussban lenni. Óriási kárt okoznak az országnak.
2008. dec. 17. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Erről csak ennyit...


Egyenlegértesítő vasutasoknak


Tisztelt Dolgozó!


Társaságunk megvizsgálta az ön által benyújtott igényeket, és ezúton szeretnénk tájékoztatni arról, hogy követeléseit jogosnak találtuk. Ezek alapján ön a következő juttatásban és béremelésben részesül:

- Egyszeri 250.000 Ft rendkívüli juttatás a MÁV Cargo Zrt eladásával kapcsolatosan

- 15% béremelés 2008. január 1-éig visszamenőleg

Egyúttal szeretnénk arról is tájékoztatni, hogy társaságunknál az Állami Számvevőszék mai árfolyamon számolva 1993 és 2006 között 2000 milliárd forint tőkeveszteséget állapított meg. Mivel ön társaságunk régi és megbecsült dolgozója, így ebben az időszakban már nálunk dolgozott. Ezért szeretnénk, ha ebből a veszteségből is olyan mértékben részesülhetne, mint a MÁV Cargo Zrt. eladásából. Az ön által felállított arányossági mutatók figyelembe vételével szeretnénk tájékoztatni, hogy önnek ebből adódóan a következő fizetési kötelezettsége keletkezett:

- Egyszeri 5.000.000 Ft befizetési kötelezettség a MÁV csoport felhalmozott tőkevesztesége után

Új egyenlege ennek megfelelően 4.750.000 Ft tartozást mutat, amit kérünk a mellékelt készpénz-átutalási megbízás segítségével 2009. március 1-éig kiegyenlíteni. Társaságunk a várható igényeknek megfelelően részletfizetési konstrukciót dolgozott ki ön számára, melynek során a fizetéséből havi 50.000 Ft-ot levonva, a tartozás kamatmentesen törleszthető a következő 100 hónapban (0%THM!). Kérjük, hogy amennyiben ezzel élni kíván, azt postafordultával jelezze.


További jó munkát kívánunk!

2008. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pénztáros vagyok egy kis állomáson. Tegnap dolgoztam. Vagyis ott ültem az ablakban egész nap.

A nyakamba zúditották a kedves utasok a sérelmeiket. A k..va anyám volt a legszebb kifejezés, amit kaptam. Nem birtam. A végén már sirtam és sirva mentem haza este 6-kor.

Nem én tehetek róla, hogy nem jártak a vonatok. Nem én tehettem róla, hogy a vasútnak olyan a szinvonala, amilyen. Nem én tehettem róla, hogy sokan nem tudtak elmenni dolgozni, iskolába. A fiam sem tudott elmenni vizsgázni és simán egyest kapott.

Én örülök, hogy van munkám. 80 ezret keresek. Ezért éjszakázok, hétvégézek, ünnepnapokon, karácsonykor is dolgozok. Nem panaszkodok, nem sztrájkolok. Mégis ezt kaptam tegnap.

A Gaskó meg, aki szerintem egy vonatot sem látott még belülről és neki tök mindegy, mert ül a sofőrös autójában, jól elvan a fűtött irodában és "egyezkedik". Szomorú!

2008. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
100%
...és pont karácsony előtt! Ez tényleg felháborító!Egyébként is sok embernek munkafeltétele,mert busszal több óra kiesés,ha egyáltalán megoldható: épp tegnap volt egy eset,hogy könyörgött egy anyuka a busz ajtónál,hogy felszállhasson,mert két gyereke várja otthon-a busz meg zsúfolásig-az a gond,hogy ellehetetlenítik önös céljukkal az embereket és ezzel már nem lehet egyetérteni-és mikor megkérdezik Gaskót,akkor azt mondja,hogy ha megadnák is a követelésüket,akkor sem állnának le,mert szolidárisak a Malévvel-akkor ezzel lebuktatta magát,hogy nem is arról szól ami...
2008. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem...


tegnap a HírTv-ben csak csupa nyugodt, kedves embert mutattak, akik a támogatásukról biztosították a vasutasokat...


igen, ez irónia volt.

2008. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig sztrájkol amíg akar. A kérdésedre ennyi a válasz. Hihetetlen és felháborító, ez a sztrájkjoggal való visszaélés, a sztrájktörvény megcsúfolása. Tegnap szegedről jöttem haza, vizsgáztam, három órától hatig dekkoltam a buszállomáson, és az utolsó buszra alig fértem fel. Tele volt egyetemistával a busz, hát ott is a qurva anyád volt a legszebb kifejezés.... HIhetetlen és felfoghatatlan hogy azt csinálnak velünk amit akarnak.. és igen nem fogja fel a marhája hogy mekkora kárt csinál...
2008. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
88%

Na látjátok, én ezért fogok elhúzni innen külföldre mert ez már nem állapot ami itt van és ami még jönni fog. Tavaly ilyenkor, mikor vasutas sztrájk volt, alig tartott 3napig. Most meg... örüljünk, ha karácsonykor felfüggesztik!!

Ennyi erővel mindenki, a mentősök is sztrájkolhatnának. Vagy pedig megkérdeznék a betegtől hogy "vasutas vagy" -"igen" -akkor énis sztrájkolok és nem látunk el, és nem viszünk el a kórházba.

na, akkor kopna fel az álluk ezeknek....

2008. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom a moderátor nem vonattal jár...
2008. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 yuda ***** válasza:
100%

Harmadikként már írtam,de azóta is gondolkodtam ezen a Gaskón és arra jutottam,hogy az amit követelnek semmiképp nem kaphatják meg,de akkor miért van a sztrájk?


...és arra jutottam,hogy ez csak egy mondvacsinált indok-szerintem az van a háttérben,hogy jól lejárassák a MÁV-ot és mikor elértéktelenedik:bizalomvesztés,elpártolt ügyfelek ...stb-akkor veszít az értékéből a cég és olcsóbban lehet majd megvenni-amiből őkelme majd kap-szóval én most azt gondolom,hogy ő mint bérelt ügynök van jelen ebben.


Mit gondoltok? Logikus?

2008. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy linket akartam berakni, nem sikerült, mert csúnya szó volt benne...


Kitörlöm a végét:

[link]


Ajánlom figyelmetekbe a dec. 14.-i bejegyzést.


Ha a csúnya szavak helyére berakunk mást... A lényegen nem változtat.

2008. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

A sztrájk miatt nem tudtam eljutni a Munkaügyi Központba,ahová a papírjaim kellett volna bevinni a segélyhez.

Közölték,hogy így legközelebb február-márciusban kapok segélyt.

Mire busszal eljutnék,3x-i átszállással,vége a fogadóórának.

Már nem fűtök,ajándékozás nincsen,sőt,a családomhoz sem jutok haza karácsonykor.

Ilyen gyönyörű karácsonyt kívánok a máv sztrájkkal együttértő,és ebben résztvevő embereknek.

Köszönöm szépen!grapefruit

2008. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!