Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C kategóriának feltétele a...

C kategóriának feltétele a nem kezdő B jogosítvány?

Figyelt kérdés

Még csak a neten nézelődtem.


Van, amelyik autósiskolában a C kategória feltételei közt szerepel a "nem kezdő, legalább 2 éves B kategóriás jogosítvány".


Úgy tudom, hogy PÁVII is kell a C kategóriához, amelynek szintén feltétele a legalább 2 éves jogsi. Viszont ezt már megérdeklődtem a háziorvosomnál és szerinte nem szükséges.


21 éves vagyok, 14 hónapja van B jogosítványom.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 13. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs időkorlát. Csak legyen meg a B.
2022. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

C-hez sem 2 év B, sem PÁV2 nem szükséges.


Vontatáshoz szükséges a nem kezdő jogosítvány, ezért az E kategóriánál fontos ezt észben tartani.


Nem kezdő jogosítvány: minimum 2 éves nemzetközi kategória


Nemzetközi kategóriák: [link]

2022. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
PÁV3 (vagy magasabb, páv2, esetleg páv1) a tehergépjármű vezetőként való munkavállaláshoz kell. Alapból PÁV3 kell, PÁV2 veszélyes anyag szállításhoz, PÁV1 a megkülönböztető jelzést használó járműhöz. Ha most akarod kezdeni a C-t, azzal számolhatsz, hogy idén már nem lesz meg a C+E kategória, aztán még a GKI is pár hónap.
2022. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétele, én friss B jogsival kezdtem a C-t.

Mondjuk érdekes egy élmény volt, de elsőre meg is lett minimum óraszámmal.😎

2022. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
C kategóriának annyi a feltétele, hogy legyen meg a B és legyél minimum 18 éves.
2022. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap be is iratkoztam, tényleg nincs időkorlát.

B jogsi és 2.csoportú orvosi kell.

C-t és PÁV3-at meg tudom csinálni, majd a GKI-t is.

CE-re kell várnom. :/


(3. válaszolónak igaza volt, elég a PÁV3)


#3. válaszoló

Már a GKI is e-learning -es, minimum 5 óra, aztán vizsga.


(Ha idetévedne valaki, akinek hasonló kérdése van. A háziorvosom sem volt tájékozott vagy rosszul értelmezte a kérdésemet. A PÁV-t nem háziorvos csinálja.)

2022. ápr. 15. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, 3-as vagyok újra. Én a PÁVII-t csináltam, hogy ADR-képes legyek, ha már furgonos időszakomból megvan az ADR darabárus alapvizsgám.

A GKI tanfolyamot 3 délután lerendeztem, utána 2 héttel volt az elméleti vizsga és esettanulmány.

Aztán hetekig vártam a vezetésre, mert 10 órát kell forgalomban vezetni a GKI képzés keretein belül is, 11. óra a vizsga. Közben szimulátoros képzés, szimulátoros vizsga. Összesen a GKI 2 hónap volt.

2022. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!