Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogszabály vonatkozik...

Milyen jogszabály vonatkozik az aluljáróban gördeszkázásra?

Figyelt kérdés

Mai napon kettő közfelügyeletes 30 ezer forintra akart megbüntetni, mert gördeszkáztam az aluljáróban Kelenföldön.

Én úgy tanultam a Kresz nem tesz különbséget gördeszkás és gyalogos között, ott nem lehet deszkázni ahol erre külön figyelmeztetnek, de az aluljáró bejáratánál semmi figyelmeztetés nem volt erre vonatkozóan.

Arra hivatkoztak, hogy ez egy gyalogos terület és biciklisek sem járhatnak, sem rolleresek. Elhiszem hogy egész nap mindenki szabálytalankodik, mert akárhányszor megyek ott mindig vannak vagy rolleresek vagy gördeszkások, de így hogy nem mondtak semmi konkrétumot és nem is büntettek meg, nekem valami nagyon sántít.

Előre is köszi a válszokat.



2022. máj. 9. 16:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
1:1 járdának minősül.
2022. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ugrass le vele a lépcsőn
2022. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Cruiser deszkával voltam, nem freestyleal, de freestyleal se tudnék, elég nagy az a lépcső xD
2022. máj. 9. 16:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy eddig mentem el sokszor közterületesek mellett ugyanilyen helyzetben és nem szóltak.
2022. máj. 9. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Engedd el, kicsit túl soknak képzelte magát emberünk. Óvatosan nyugodtan deszkázhatsz a járdán. A jelenlegi szabályozás szerint.
2022. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gördeszkás gyalogosnak minősül, szóval nyugodtan közlekedhetsz gyalogos területen, hacsak helyi rendelkezés nem tiltja.
2022. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi lett a helyzetből? (miért írtad, hogy csak "akart" megbüntetni?)
2022. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fenyegetőzött, hogy most megbüntethetne, de helyi szabályozásról sem tudok.

És azt se hogy miért pont 30Kra. Végül felvettem a deszkát mert nem akartam plusz feszkot, siettem inkább a vonathoz

2022. máj. 9. 17:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gördeszka nem minősül járműnek (ahogyan mondjuk a görkorcsolya sem), ezért külön tiltás hiányában (aluljáró bejáratánál, a falon szoktak lenni ilyenek) nyugodtan használhatod ott is.
2022. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem csináltál valami számukra megbontránkoztatót a gördeszkával? Pl. kicentizve suhantál el mellettük vele?

Ha nem, akkor valszeg simán csak kötözködhetnékjük volt. Sajnos van ilyen. Főleg a rollerezés van mostanság egy kicsit túlspilázva, aztán már szólna minden kerekes eszközért...

2022. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!