Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Járművet vezető személyek/sofő...

Járművet vezető személyek/sofőrők szerintetek gáz, ha egy autót kikerül/megelőz egy kamion/autóbusz?

Figyelt kérdés

Napot kívánok mindenkinek üdv!


Főút, 80-as tábla. 80 helyett 68-70 körül megyek és megelőz a kamion/autóbusz?


80 Km/h->70 Km/h



2022. máj. 20. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, további szép napot üdv!
2022. máj. 20. 13:29
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Mégis hogy jut ilyen eszedbe hogy egy kamion vagy busz nem előzhet?

Csak azért mert te tötymörögsz au úton.

2022. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Az gáz, ha indokolatlanul mész lassan
2022. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem, 80 helyett annyira látványos a 70 Km/h?
2022. máj. 20. 14:09
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Igen
2022. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Nem gáz, de ha 80 a megengedett akkor nekem 80-al kéne menned 65-70 helyett. A kreszben is benne van, hogy a megengedett maximális sebességgel kell haladni, hogy ne akadályozd a forgalmat.

Áruszállitó vagyok, kisbuszt vezetek (Sprinter, Ducato) és őszintén szólva sokszor fel tudnám rúgni az olyan sofőröket akik 10-20 km/h-val lassabban mennek mint kellene. Hajnaltól úton vagyok, lenyomok egy nap akár 700km-t is. Este 6ig vannak nyitva az üzletek ahová árut viszek, haladni kellene, hogy ne éjjel érjek haza mert munka vége után sokszor még 3 megye van előttem de nem tudok mert valaki feltart. Pályán belső sávban 5 km-en át 100al, 90 helyett 75el követem a "biztonságos vezetőt" 3 falun keresztül. Ha villogok, hogy engedjen utamra, esetleg neagyisten gyorsitson már fel akkor bünti féket kapok és én vagyok a tuskó.

Tanuljunk már meg közlekedni mindannyian úgy, hogy ne akadáyozzuk a másik autót. A kamionos is persze hogy megelőz még ha nem is szabadna neki sok helyen mert lehet, hogy még van előtte 5 nap mire hazaér. Ha félsz a 80as táblánál 80al menni akkor ne közlekedj kocsival! Attól pedig hogy lassabban mész még nem fogod kikerülni a balesetet, sőt lehet, hogy te fogod vele okozni mert valaki olyan ér utol egyszer aki rosszul méri fel a tempód és beld koccol..

2022. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem gáz, max nem értik hogy mi a f#szt csinálsz.
2022. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Az indokolatlan akadályozás szabálytalan. Ha az útviszonyok, a jármű állapota a te állapotod nem indokolja a lassabb haladást, akkor feltartod a forgalmat. Ráadásul úgy, hogy szabályosan előzni sem lehet.

Ugyanis előzés idejére sem szabad gyorsabban menni. Kodifikálva nincs, de a magyarázatban szerepel(t), hogy 10-15 km/h sebességtöbblet kell ahhoz, hogy az előzés ne húzódjon el térben is időben. Ha 80 helyett 55-60-nal tötyögnél ugyan lassú, de ha nincs szemből forgalom, könnyebb az előzés.

Hogy milyen jármű teszi, az nem presztízs kérdése. Azért kerti traktor már ciki lenne.

2022. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
7-es! Sok ilyen marhaságot tudsz még, hogy a megengedett max. sebességgel kell menni? Én eddig így tudtam, hogy a sebességhatár azt jelenti, hogy annál gyorsabban, soha, semmiféle indokkal nem szabad haladni.
2022. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!