Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan oldal ahol megtalálo...

Van olyan oldal ahol megtalálom a B kategóriás forgalmi vizsga útvonalakat? Esetleg a feladatokkal együtt (pl Y, párhuzamos parkolás stb)?

Figyelt kérdés
Konkrétan a bajai vizsgaútvonalakra lennék kíváncsi.

2022. jún. 2. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ilyen.
2022. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon van egy csoport, abban régen láttam egy ilyen fájlt, ahol minden település vizsgaútvonalai fel vannak sorolva.


A manőverek pedig...ott csinálod, ahol az oktatód jónak látja és kéri hogy hajtsd végre. Az egy vizsgaútvonalon sok helyen előfordulhat.

Egyívűt bárhol, te döntöd el,hogy jobbra vagy balra csinálod meg. Y is igazából bárhol, az úton lehúzodva kezdeni.


Amikor én jártam vezetni, mindig ott csináltuk a parkolásokat is, ahol vizsgán is előfordulhat. Veled nem így van?

2022. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az oktatód ismeri ezeket az útvonalakat, kérd meg, hogy vigyen végig rajtuk. a manővereket meg nem fix helyeken kell megcsinálni, hanem a vizsgabiztos szólni fog, hogy az adott útszakaszon csináld meg.
2022. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nincsenek konkrétan ilyenek. Egy gyakorolt terület van. De a vizsgabiztos elirányíthat olyan helyre is, ahol még nem jártál.
2022. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az oktatóddal ezeken fogtok járni
2022. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5# 4es vagyok. Nem feltétlenül. Engem olyan helyre irányított a vizsgabiztos, ahol akkor jártam életemben először.
2022. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Hú, mennyi pontatlanság van itt a válaszokban!

"Nincsenek konkrétan ilyenek. Egy gyakorolt terület van."

Ez nem igaz! Vannak konkrét fix vizsgaútvonalak, amikből húz a vizsgázó egyet a vizsga kezdetén! Természetesen el lehet térni a vizsgán a kihúzott útvonaltól, pl. ha mondjuk az útvonalban szereplő egyirányú utcát éppen felbontották, akkor érinteni kell egy másik egyirányú utcát. Vagy azért is, hogy ha a szintén a vizsga elején kihúzott manővert az útvonalon nem sikerül megcsinálni (pl. mert nincs hely parkolni), de a szomszéd utcában lehet, hogy lesz.


"De a vizsgabiztos elirányíthat olyan helyre is, ahol még nem jártál."

Alapvetően nem a vizsgabiztos irányít el, vagy legfeljebb az oktatóval megbeszélve. Az instrukciókat a vizsgán is ugyanúgy az oktató adja, mint az órákon!


"az oktatóddal ezeken fogtok járni"

Alapvetően igen, azokon az útvonalakon szoktak vinni az oktatók, amik a vizsgán is lehetnek. Persze előfordulhat, főleg egy nagyobb városban, hogy nem mindegyik útvonal minden szakaszát érintik egy adott tanulóval az órákon.


"a manővereket meg nem fix helyeken kell megcsinálni, hanem a vizsgabiztos szólni fog, hogy az adott útszakaszon csináld meg."

Valóban, nem fix helyen, bár a legtöbb oktatónak vannak fix helyei a vizsgaútvonalak mentén valahol, ahol szokta ezeket gyakoroltatni, és aztán a vizsgán is ott kéri.

És még egyszer: NEM a vizsgabiztos fog szólni, hanem az oktató!

2022. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
7-es , te most tulajdonképpen okoskodsz. nem áll jól.
2022. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 7-es nem írt semmi valótlant, nem tudom miért lett lepontozva. Valahol fent vannak, legalábbis az én városom vizsgaútvonalait megtaláltam. Asszem 20 volt, mindegyiknél fel voltak sorolva az érintett utcák. Parkolást meg ott kell, ahol lehet, de valóban megvoltak azok a helyek, ahol gyakoroltuk, általában lakótelepek parkolói, és mivel ezek is beleesnek a vizsgaútvonalba, így célszerű ott megcsinálni. De mi pl. az Y megfordulást is egy-két konkrét utcában csináltuk mindig, és vizsgán is ott csináltam.
2022. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!