Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nyáron valóban lesz üzemany...

Ha nyáron valóban lesz üzemanyag hiány annak mekkora hatása lesz az elektromos kerékpárok árára és készletére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki nem jós, de mire lehet számítani?

Idén szeretem volna venni egy kerékpárt, de sehol nem voltak kaphatóak a kiszemelt modellek így áttettem jövő tavaszra a vásárlást. De egy próba után úgy döntöttem, hogy inkább elektromos biciklit veszek. De ezekből is hiány van és most pont van raktáron egy, amit kinéztem. Szerintetek vegyem meg most vagy halasszam jövőre?



2022. jún. 4. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kell, akkor vedd meg most. Ha nem feltétlenül szükséges (a kérdésedből ez jön le), akkor inkább halaszd el a vásárlást.


Nyilván senki nem jós, de a chiphiány tényleg szorítja mindenki nyakát, az olajembargó hatása többeket terel az elektromos autók felé (amiken jóval több a profit, mint egy biciklin), úgyhogy elképzelhető ellátási nehézség az elektromos kerékpárok piacán. Ezzel együtt az infláció dübörög, úgyhogy jobb tartalékokat képezni, ha mondjuk ősszel is szeretnél rántott húst enni (nyilván sarkítok).


A döntés a tiéd, a helyedben ha jövedelemszerzésre (pl. munkába járás) használnám a villanybicajt és maradna a megvásárlás után tartalékom, akkor lecsapnék rá, egyébként pedig elhalasztanám a vásárlást.

2022. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olcsóbb semmi nem lesz , hiánygazdaság van és lesz is . the great reset , magántulajdon létezik még de nem sokáig
2022. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem használnám munkába járásra. Tartalékaim maradnának a vásárlás után is. Érdekes helyzet.
2022. jún. 4. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Vedd meg most! Ne halaszd! A jövőkép nem túl fényes, brutális infláció és hiány.
2022. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vedd meg most.E-bike-oknál mindig hiány volt.Én 2018-ban vettem az enyémet külföldről,mert az egész országban nem lehetett kapni.8hónapot kellett volna várni rá.Kiváncsi voltam,hogy ha most venném mi a helyzet.Haibike bicajról beszélünk.Itt gyártják Tószegen szóval nem a világ másik végén.Ha januárba rendelsz egy Haibike All mtn 2-est,azt ha szerencsés vagy decemberre kapod meg.Szerintem szándékosan nem bővítik a termelést,hogy magasan tudják tartani az árakat.
2022. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Épp ma rendeltem meg. Egy Cube Reaction Hybrid Pro 500 lett a befutó. Sajnos szín nem lett olyan, amilyet akartam, de ez is jó lesz. Finoman fogalmazva nem volt választék.
2022. jún. 6. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!