Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Négy évvel ezelőtti horvátorsz...

Négy évvel ezelőtti horvátországi parkolási büntetésről kaptam nemrég egy fizetési felszólítást. Az ügy érdekessége hogy a parkolóóra nem működött amiről videót is csináltam. Ennek mindenképp bíróság lesz a vége?

Figyelt kérdés

Zadar-ban nyaraltunk, amikor a városban megálltunk egy parkolóban letenni az autót. A fizetésre minden szándékunk megvolt, dobáltuk a kunákat az órába, semmilyen jegyet nem adott és az érméket sem adta vissza. Telefonnal nem lehetett fizetni. Néhány próbálkozás múlva feladtuk a dolgot és megpróbáltuk felhívni az órán található információs vonalat amit senki nem vett fel. Az esetet videóra vettem, biztos ami biztos.


Annyiban hagytuk, majd mire visszaértünk természetesen ott volt a mikulás csomag amit egyébként be is fizettünk volna, csak nem éreztük jogosnak, mivel nem működött a parkolóóra. Mindenesetre írtunk egy levelet angolul a bírságon megadott címre és telefonálni is próbáltunk, de meglepő módon nem kaptunk választ.


Röpke 4 év múlva a "Sigma Követeléskezelő Zrt." levele érkezett a postán, amely közel 100EUR megfizetésére kötelez. Felvettem a kapcsolatot az ügyintézővel, aki elküldte az autóról a képet ( amelyen nem látszik a büntetés csomag és dátum sincs rajta! ), valamint a szerződést a horvát céggel, miszerint eljárhatnak a nevükben.


Azt is írta, hogy a parkolóóra működését az elkövetés időpontjában nem tudják igazolni, azt sem tudják igazolni hogy levelet írtunk és többször megpróbáltuk felhívni a horvát telefonszámot ami a bírság papírján szerepelt, ahogy a büntetés másolatát sem találják.


Én úgy tudom, a parkolóőrnek meg kell bizonyosodnia róla, hogy a parkolóóra működött és ezt dokumentálni is kell pont az ilyen esetek miatt, valamint a bírságról is kell másolatot készíteni, hiszen sokszor hanyag módon van odarakva, lefújhatja a szél, levehetik bunkó emberek stb...


Ha ezeket a rendkívül lényeges, bizonyító erejű dokumentumokat továbbra sem bocsájtják a rendelkezésemre, de tovább követelik a pénzt, akkor mi lesz a vége a dolognak?



2022. jún. 12. 16:42
 1/3 anonim válasza:
100%
És a másik óra? Mert idehaza is az a szabály, ha az egyik nem működik, X méterre van egy másik.
2022. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél elöbb fized ki a bírságot, minél tovább hózod, annál magasabb lesz az összeg!

Mivel a korábbi eveledben elismerted, hogy óra nélkül parkoltál, ezért nekik semmi többet nem kell bizonyítani.


(Meg ahogy az elözö írta, kizárt, hogy az egész környéken csak egyetlen egy parkolóóra volt, ha egy nem müködik, akkor keresni kell másikat, ez elvárható magatartás ilyen esetben, azaz te vagy a hibás. A videófelvétel meg nem bizonyít semmit, az beállított is lehet)

2022. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

És ha épp nincs pénztáros a pultban akkor kimész a boltból is fizetés nélkül?


Hibáztál azzal, hogy nem fizetted ki (vagy mert megálltál ott annak ellenére, hogy nem tudtál fizetni) és hibáztál mert nem fizetted ki a bírságot. Ez 2-0 nekik

2022. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!