Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerre vonatkozó...

Elektromos rollerre vonatkozó KRESZ szabályokat mikor adják már ki?

Figyelt kérdés

Ha rákeres az ember a neten, százával vannak az 1-2 éves cikkek, hogy MINDJÁRT jön a rollerek korlátozása..


Itt ahol lakom vidéken, városon kívül tök jó lenne egy elugrani ide-oda a közelbe, de addig még nem szeretnék venni, amíg nincsenek meg a szabályok.


Ha nem kell jogsi/biztosítás hozzá akkor vennék egy ilyen 60-70km-es távú rollert, ha viszont nem, akkor nyilván olyan teljesítménnyel vennék amire még bringa szabályok vonatkoznak. Meddig kell még várni?

Ilyen infláció mellett ha külföldről is veszi az ember, 120 ezer helyett 200 ezer lesz lassan az ára 🤯



2022. jún. 14. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Meddig volt ex lex állapot a mopedautókkal, vagy quadokkal kapcsolatban is? Voltak hatósági véleményközlések, körmönfont érvelés alapján tiltások, bírságolások. Ahogy most az elektromos rollerekkel kapcsolatban is. A jogszabályok szerint egyelőre az elektromos roller az állatkerti viccet adaptálva: „olyan állat, ami nincs is”.

Bár ez tipp, de jó ideig nem várok szabályozást. Persze kérdés, hogy fontos politikusokat, hozzátartozóikat megbírságolnak-e elektromos rollerrel valamilyen ráfogott szabályszegésre hivatkozva? Akkor gyorsan lesz egyértelmű állásfoglalás, jogszabály módosítás, mint Tarlósné többszöri tiltott kanyarodás miatti kamerafelvételes közterület-felügyeleti bírságolásai miatt. Előtte tízezrével büntették gond nélkül az autósokat a közterületesek, felvétel alapján. Aztán kiderült, hogy ezt csak személyes megállítás során tehették volna, ezt egyértelműsítették az addig többféleképpen értelmezhető jogszabályi helyen.

2022. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Így remélem nem adják ki, mert egy marhaság. Lehessen kategóriától függetlenül kerékpárúton használni és biciklis sisak legyen elég rá, ne kelljen bukó. Sebesség korlátozás, ahol szükséges, de nem tiltás.


Amelyikre lehet pluszba ülést szerelni, attól az roller maradjon, csak egy fokkal jobb, mint állva manőverezni. Autók közé kényszeríteni gyilkosság, a kis kerekei miatt jóval labilisabbak, mint egy robogó. Kresz vizsgát oké, ha kérik.

Akik szerint autók közt a helye, javaslom próbálják ki egy hónapig menjenek vele így, garantált a baleset.

2022. jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
26%
12: ez nem kívánságműsor.... :)
2022. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell, hogy kívánság műsor legyen, de mindenki számára használható, biztonságos, ésszerű, korrekt szabályok kellenek.

Ehhez persze magasabb szintű közlekedési kultúra is kell.

2022. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14: azért próbáld nem-rolleres szempontból is látni a helyzetet... Empátia, légyszi... Abban persze igazad van, hogy hiányzik a közl.kultúra is...


Van egy elég gyenge kerékpáros infrastruktúra Bp-en. De máshol is....

A bicajosoknak sem elég. Erre rászabadítanád az összes rollerest a kerékpárutakra. Ahol - a rossz szabályozás miatt - a gyalogosok ohne zsenír közlekedhetnek. (fordítva persze ordítanak, ha egy bringás a járdán megy). Sok helyen emiatt a bicajosok számára használhatatlanok a kerékpársávok normális tempóban.


Megjegyzem, én sem tudom, mi lenne a jó megoldás... Mert autósként (kb. 50%-ban bicajos és autós vagyok) a frász kerülgetne, ha az úton cikáznának a sávok között...

2022. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel a bringások is útban vannak egymásnak.

Használtam én is bringát, gyalogos, autós, rolleres is vagyok.

Persze hogy jobb lenne több, szélesebb kerékpárút, de ha nincs, meg kell próbálni elférni rajta egymás anyázása nélkül.

2022. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!