Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pontosan hány nap van a...

Pontosan hány nap van a bejelentésre a kormányhivatalban gépjármű eladás után?

Figyelt kérdés
Van aki 8 van aki 15 napot mond. Kormányhivatalban nem veszik fel a telefont így ne tudom megkérdezni. Kórházól jöttem ki tegnap, műtétem volt, bemenni még nem tudtam.
2022. jún. 18. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
15 nap.
2022. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben 8 napja volt az eladónak, de már neki is 15 NAPTÁRI nap van a bejelentésre. Ugyanakkor az eladó online is le tudja jelenteni.
2022. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 18. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha online nincs módod bejelenteni (nincs sem ügyfélkapu regisztrációd, sem új típusú személyazonosító igazolványod), és odamenni sincs alkalmad, akkor meghatalmazott is bejelentheti az okmányirodában, kormányablakban.


De ha megkésel, akkor sem indítanak semmilyen eljárást ellened, semmilyen módon sem bírságolnak. Bár jogszabály szerint az eladó is köteles megtenni a bejelentést, de a mulasztása semmilyen eljárást nem von maga után. Ha úgy alakul, akkor bünteti a sors: ugyanis, ha a vevő nem végzi el az átíratást, akkor nem módosul a nyilvántartás: az eladó a biztosítás felmondására jogosultságát nem tudja igazolni, kaphatja a vezető távollétében megállapított pótdíjakat, szabálysértési bírságokat. Persze, késve is, ilyenkor is rendezheti az eladó a dolgot: megteszi a bejelentést.


Ha a vevő bejelenti, azaz, átíratja, akkor okafogyottá válik az eladó bejelentése.

Csaknem két és fél éve eladott autóm esetén sehova, semmit sem jelentettem be. Igaz, szomszéd falubeli ember volt a vevő, akiről tudtam, hogy kínosan szabálykövető. Három hét múlva meg is kaptam a KGFB túlfizetést; ugyanis a biztosító elektronikusan értesül a nyilvántartás változásokról. Az pedig változott, mert a vevő átíratta az autót.

2022. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. jún. 20. 10:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!