Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másodjára buktam meg forgalmi...

Másodjára buktam meg forgalmi vizsgán, a saját hülyeségem végett. Mások is ilyen bénák, vagy csak én vagyok ilyen figyelmetlen?

Figyelt kérdés

Igazából csak pár jó szót szeretnék, mert szétb.sz az ideg. Jól vezettem, minden simán ment, csak túl kicsi helyre akartam beparkolni.

Harmadjára biztosan szét fogom izgulni az agyam, még ennél is jobban, és ha az sem sikerül nem tudom van-e értelme folytatni. :(



2022. aug. 1. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te vagy ilyen. Én elsőre levizsgáztam, de a parkolásnál én is majdnem a saját vesztembe rohantam. :D Hibáztam, most nem tudom, hogy mekkora hibának számít amit csináltam ,de szerintem ha akart volna, megbuktathatott volna, de nem tette. Elég jó fej volt a vizsgabiztos.


Amúgy meg persze, hogy van értelme folytatni! Ha már idáig eljutottál, nehogy feladd!

2022. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 3. alkalommal mentem át, pedig a gyakorló órák mind kifejezettem jól mentek (oktató szerint is), de rettenetesen izgultam. Olyan hibákat követtem el, mint soha előtte vagy utána. Nekem az segített, hogy az első 2 alkalommal délutáni időpontokat kaptam, így sz*rrá izgultam magam délelőtt. Utána kértem az oktatót, hogy ha többet is kell várni rá, reggeli első időpontot foglaljon. Kb. 5-kor kellett felkelnem miatta, mert elég messze laktam (az oktató személye miatt jártam oda). Mire felébredtem, már át is mentem, nem volt időm izgulni.
2022. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, milyen rossz, én már idegroncs voltam a végére. Ötödjére sikerült. Harmadik bukás után váltottam oktatót. Az új oktatónál döbbentem rá, mennyire nem tudok semmit, mert az alapvető dolgokra sem tanított meg az előző, csak a vizsgaútvonalakat akarta bemagoltatni. A negyedik vizsgán már annyira izgultam, hogy esélyem sem volt átmenni, kezem-lábam remegett, képtelen voltam koncentrálni. Az ötödik vizsgára úgy mentem el, hogy reggel bevettem egy Xanaxot... 😅


Egyébként nem a vezetés miatt izgultam, hanem a vizsga szituáció miatt. Sosem olyan dolgokért buktattak meg, amivel bárkit vagy bármit veszélyeztettem volna a forgalomban. A vizsgabiztoson is sok múlik, mert nagyon szubjektív az egész.


Egy éve van jogsim, imádok vezetni. :) Senki nem panaszkodott még, hogy béna lennék. Szóval kitartást, és ne add fel!

2022. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodjára mentem át, de ott majdnem elvéreztem a parkoláson. A tiednél jóval jelentéktelenebb, balfékebb dolog miatt, de szerencsére a vizsgabiztos jó fej volt, segített (feltett egy költői kérdést, amely segítségével be tudtam fejezni a feladatot).

A forgalmi vizsga azért rossz, mert semmi garancia nincs arra, hogy X. alkalommal sikerül még akkor sem, ha már jobban vezetsz sok-sok tapasztalt sofőrnél. Mert egy apró hiba és mész a levesbe. Ettől függetlenül ha valóban jól megy, akkor következő alkalommal sikerülni fog. Próbáld meg elengedni a dolgot (nem a jogosítványt, hanem hogy sikeres lesz a vizsga) és légy egy picit óvatosabb mindenhol, hagyj időt magadnak a dolgokra, ne kapkodj!

Oktatóval gyakorold a parkolást, beleértve a megfelelő hely kiválasztását. Nagyrészt szerencse kérdése (mit húzol, milyen az elvégzésre alkalmas hely), de minél jobban megy, annál több esélyed van a sikerre.

2022. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta meglett, negyedjére sikerült. Nekem sem a képességeimmel voltak gondok, hanem a vizsgaszituáció miatt nem tudtam koncentrálni. Mindegyik vizsgám apró hibán ment el, egyébként mindegyik hibapont nélkül meglett volna.

Mindenkinek kitartást, aki csinálja épp ezt a sz.rt és épp olvassa a kérdésem, nem épp azt nézik ezen a vizsgákon, ami fontos lenne, csak hogy jól be tudsz-e gyakorolni egy útvonalat és megbirkózol-e a vizsgadrukkal. Dühös vagyok, annak ellenére hogy meglett. Ne adjátok fel!

2022. szept. 14. 15:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!