Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen/melyik úton menjek...

Milyen/melyik úton menjek Szombathelyre?

Figyelt kérdés

1,5-éve van jogosítványom, és eddig sokszor mentem autópályán, főleg Pest és Fejér megyében.

De, mindig max 1-órás autóutak voltak ezek, Szombathely Pestről elég messze van, és mivel még ismerőssel se jártam arra, nem tudom ott milyen a közlekedés.

Leginkább az érdekelne, merre felé menjek?

2-utat ajánl fel a GPS, egyszer a M7; 8, másik alternatív útként pedig a M1; M86 utakat.

Ezek között elenyésző idő különbség van, ha Szombathely Fő terét állítom be, Újpestről.

Az első úthoz a Waze-t a másikhoz a Google-nak a térképét használtam.

Azért is fontos ez a kérdés, mert gondolom mindkét úthoz autópálya matricát kell vásárolni, Pest megye, és Fejér megye már van, a második úthoz kell Komárom-Esztergom, meg ugye természetesen mindkettőhöz kell Vasmegye is.

Talán olcsóbb lenne, ha egész Magyarország matricát vennék?

Melyik a jobb útvonal, egy nem teljesen kezdő számára?

Egyszer szeretnék megállni egy pihenőben is, mert eddig csak 1-órát vezettem egyben, nem tudom mennyire fárasztana ki 3-órát egyben levezetni.

Elnézést a "buta" kérdésekért, illetve azért is, ha rossz kategóriába írtam.


Köszönöm!



2022. aug. 15. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha már van Pest és Fejér megye matricád, akkor inkább M7-8. Így nem kell semmilyen matricát venned. Egyébként ha csak egyszeri út, akkor 10 napos országosat éri meg venni.


A 8-as kb. Herendig gyorsforgalmi, az utána lévő szakasz normál főút, de gyorsan lehet haladni, kevés lakott területen megy keresztül.

Egyedül arra figyelj, hogy ne nyári péntek délután menj, mert a plebs olyankor ellepi az M7-est és nem lehet normálisan közlekedni.


Személyes vélemény, de az M1-et utálom az állandó nagy forgalom miatt, az M85-M86-ot meg mert nagyon unalmas, végig szántóföldek vannak csak. A 8-as út sokkal látványosabb, vannak erdők, hegyek. :)

2022. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
indulás előtt kapcsold be mobil netet és úgy írjad be a célt a navigációba. Megnézi jelenleg melyik útirány az ajánlott
2022. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes választ!


Szombat reggel fogunk menni, a Savaria fesztiválra. :) Az már pénteken azthiszem elkezdődik, így szombatra én se számítok hatalmas forgalomra, de meglátjuk. :)


Akkor úgy megyek ahogy ajánlottad, csak lenne még egy kérdésem:

Vasmegye matrica se kell?

Mert akkor nagyon happy, a benzin lesz csak drága. :)

2022. aug. 15. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az M86-ra kell matrica Vas megyében. Ha a 8-asról jössz, akkor a 87-esen menj és akkor nem érinted az M86-ot.


Még annyi, hogy a Fejér megyei matrica Balatonvilágosig jó, tehát ha esetleg a 710-esen vinne át a 8-asra a navi, az is jó.

2022. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Savaria fesztivál a Savaria Történelmi Karnevált takarja? csak mert az már jövő hét csütörtök délután-este elkezdődik.
2022. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, a karneválra megyünk. :)

1-napra, szombaton és vasárnap jövünk is.

Köszönöm a válaszokat, akkor így állítom be a GPS-t, hogy Pest megye- Fejér megye matrica van csak, és nem visz téves útra.

2022. aug. 15. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Csak nem VadFruttik koncertre jöttök szombaton? :D
2022. aug. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huuha, nem is tudtam hogy lesz Vad Fruttik koncert arrafelé, egészben a férjem tervezi "meglepetésből" a programot, én csak az utat, de köszi hogy szóltál, megkérdezem hogy oda is tervezett-e menni, mert szívesen mennék. :)
2022. aug. 18. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
éppen a Vad Fruttik utolsó száma után állt neki szakadni az eső
2022. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát, hallottam róla hogy esett az eső. :(

Sajnos nem tudtunk elmenni a Vad Fruttikra, megkavarta a párom főnöke egy kicsit a dolgokat, így pénteken mentünk és szombaton 16:00 körül jöttünk.

2022. aug. 29. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!