Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerrel közlekedh...

Elektromos rollerrel közlekedhetek főúton lakott területen kívül?

Figyelt kérdés
Sajnos se járda, se kerékpárút. Amit most vennék rollert, munkába járni kellene, de nem akarok szabályszegő lenni. Kb 25 km/h-val mennék, ami kb kerékpárnak felel meg. Ugyanakkor nem tiszta, hogy ezek a rollerek felérnek e a kerékpárral jogilag, mert azzal ugye mehetek főúton. Alternatív útvonal sajnos nincs jelenleg, csinálnak elkerülőt, meg kerékpárutat is, de mire az kész lesz...
2022. aug. 15. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem veszel inkább egy elektromos robogót?
2022. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

életveszélyes; apró kerekeivel nem stabil jármű, melletted 90-el elhúzó nyergesek által alkotott széllökés is elég a bukáshoz, aztán beesel majd valami jármű alá

miért nem biciklivel jársz vagy robogóval?

2022. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tudja, továbbra sincs rájuk normális szabályozás.


A belügyminiszter véleménye szerint segédmotoros kerékpár, ennek ellenére rengeteg használják kerékpárként vagy akár a járdán (gyalogosként?).

2022. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mert az már jogosítványt követel, bár annyira ez nem kockázatos, mert ahol én járok, nem szoktak igazoltatni, viszont nem tudnám hol tárolni, max ház előtt, aztán vagy meglesz reggelre vagy nem.. a rollert fel tudom hozni lakásba. Na meg a legnyomósabb indok, hogy az nekem jelenleg nagyon drága..
2022. aug. 15. 21:25
 5/25 A kérdező kommentje:
Jelenleg biciklivel járok, csak gondoltam nem lenne annyira fárasztó 12 óra munka után. Persze nem nagy táv összesen oda-vissza 24 km.
2022. aug. 15. 21:28
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyit szánnál elektromos rollerre, de én a helyedben vennék egy elektromos kerékpárt. Tudom, sokkal drágább a legolcsóbb normális változat (nyomatékszenzoros), de hidd el, megéri! Elektromos roller lakott területen kívüli közúton maximum akkor nem életveszélyes, ha az elmúlt 5 évben újították fel az utat.
2022. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát most egy kugoo s3-at nézegetek 116 ezerért, már ez is húzós, de ezt még megengedhetem magamnak. 30 km hatótáv 15, 25, vagy 30 kmh amit tud menni (ez a 3 opció van benne). A főút nem hosszú szakasz, kb 1 kilométer, de talán még kevesebb is a táv lakott területen kívül, amit mennék, az állapota is jó, nincsenek kátyúk azon a szakaszon.
2022. aug. 15. 21:37
 8/25 anonim ***** válasza:
Ilyen rövid főúti szakasz mellett még bevállalnám.
2022. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A rollerral vigyázz. A jelenlegi kresz szerint a 300W felettiek segédmotoros kerékpárnak minősülnek és nekem gyanús a 300w alattiak teljesítménye is,mert szerintem van benne csalás,mint a volkswageneknél volt,hogy eladható legyen. Mindegy,amíg ez nem rendeződik,addíg óvatosan és kerékpárt is csak olyat,amit tekerni is kell,hogy haladjon (pedálszenzoros),mert ha csak gázkart kell húzni, akkor azzal is gond lehet. Egyébként nem tudom miért kell ennyit tökölni, hogy kitaláljanak már végre valamit.
2022. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%
Csatlakozom én is a 2-eshez. Inkább ezt engedd el, mert életveszélyes főúton, főleg amilyen utak vannak az országban tönkervágja az izületeidet ha nem teleszkópost veszel. Én egy 50-es enduróval járok 30km-re dolgozni, de de mikor egy kamion megelőz, akkor az utána lévő légörvény rendesen meg tud cibálni, de azzal legalább lehet haladni. 12 órás műszak után meg rettentő fárasztó motorra ülni-állni.
2022. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!