Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtás után mennyi időn...

Gyorshajtás után mennyi időn belül küldik a csekket?

Figyelt kérdés

Bő 3 hete lehet, hogy belefutottam. Véda.

Lehet, hogy megúsztam..? :)



2022. szept. 2. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Bár általában 2 hét után már megy a csekk. De biztos hogy gyorsan mentél? 50-es táblánál 64-től fényképez.
2022. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Négyes kereszteződésben van, piros volt a lámpa, nyilván lassítottam. 64 tuti nem volt. Nem is szemközt aggaszt, hanem amikor már csak hátulról látott, akkor léptem oda...és akkor esett le a tantusz.

A véda amúgy lát hátulról is?

2022. szept. 2. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkét irányba.
2022. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor marad az ima :) Vagy a csekk :-D
2022. szept. 2. 15:11
 5/11 anonim ***** válasza:
A véda többnyire azt szereti csinálni, hogy elölről bemér, hátulról fotóz. Vannak persze extra szabályok, pl. hogy a kép középpontjában legyen a jármű (tehát motoros tud úgy haladni sávban, hogy ha a könyöke sem lóg a kép középppontjába, akkor az a kép nem hiteles). Amilyen sebességgel bemért, abból levon 3%-ot, és ha az túllépi 100 alatt a +15, 100 felett a +20 határt, akkor megy a bünti. (De ez már szigorúan így van, ha a -3% után 105.25 a sebesség 90-es úton, az már 30 ezer forint.) Viszont sok véda nem működik, nincs pénz a fenntartására. A féloldalasok valószínűleg mennek. Jogilag 30 napon belül kell küldeniük a büntit, de ha 10 nap után nincs, akkor vagy fellélegezhetsz, vagy nagyon elfoglalt volt a posta.
2022. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Esetemben már tök sötét volt (este 10) - tudom, ez nem mentség -, és hátha nem is működött..Legközelebb jobban figyelek.
2022. szept. 4. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha működött a véda, tök mindegy, hogy sötét volt-e. Amúgy mindenki belerohan ilyenekbe, én a múltkor sávváltáshoz rántottam rá motoron a gázra, és sikerült pont a véda alatt 70-nel menni az 50 helyett, hogy beférjek két autó közé és kikecmeregjek a buszsávból. Majd a következő 1-2 héten kiderül, jön-e a csekk, de hasonlóan gondolkodom, nem mentség, így jártam, ha jön a levél, kénytelen leszek kifizetni.
2022. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Majd írd meg, hogy jött-e. Szurkolok :)
2022. szept. 4. 13:09
 9/11 anonim válasza:
nekem 1 hetre ra jott
2022. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, aug. 28-i gyorshajtásomról még nem jött meg, vasárnap lesz három hete. De az is lehet, hogy épp becsúsztam 65 alá, amikor fotózott.
2022. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!