Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bevásárlóközpontokban, mint...

Bevásárlóközpontokban, mint például: Lidl, Aldi, hogy szokott lenni a közlekedés a kereszteződésnél? Sajnos ugyebár a parkolón belül nagyon táblázva nincsen.

Figyelt kérdés

Gondolok arra,hogy általában a bejáratnál és nagyjából a közepén is, van, mikor keresztezi egymást teljesen a két út. Ilyen esetben is jobbkéz szabály lenne érvényben csak senki sem tartja be, vagy amire kanyarodunk be, azt vehetjük úgymond egyfajta főútnak, vagy magasabb rendűnek?


Sokszor megfigyeltem, hogy táblázva ugyan nincs, de amikor kanyarodnék például ki a kijáratnál, azonban valaki már régebb óta az épület felöl tart sosem ad ugye elsőbbséget. Vagy ilyen esetben, hogyan kell ezt értelmezni helyesen? Csupán felmerült bennem ez a kérdés, mert, ha nagyon szőrszálat szeretnénk hasogatni, akkor az egész parkoló egy nagy placc úgymond és nincs kereszteződés sehol, de van ahol keresztezik az autók egymás útját.


2022. szept. 16. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőbbség lényege az egyidejűség elkerülése. Ha ugyanakkor mennénk át egy ponton, a fizikailag lehetetlen. Erre megoldás a vonatkozó szabályok sora.

Aki már ott van, az mehet előbb, a később érkező vár.

Ha semmi tábla nincs, akkor egyenrangú kereszteződés, jobbról érkezőnek van elsőbbsége. HA egyszerre mennének ott át.

2022. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tábla akkor melyik szabály is lép életbe? Igen, a jobbkéz szabály amit sokan nem is figyelnek ilyen parkolókban.
2022. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
2. De még messzebbre is elmennek. Pl. a parkolóból kifelé senkinek nincs elsőbbségem. Pedig de! A KRESZ-ben nincs olyan, hogy egy nagyobb terület arra van kialakítva, hogy ott várakozzanak az autók. Annak belső utcái ugyanolyanok, mint bármelyik másik, és az úgymond kijáratánál nincs tábla, akkor biza az is jobbos.
2022. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítem.

Forgalom számára megnyitott magánterület, a mindenkori KRESZ szabályok érvényesek.

2022. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobbkezesnek kéne kezelni, ha nincs tábla, csak az a bibi, hogy még kertvárosi forgalomban is a biciklisek nem nagyon ismerik a jobbkéz-szabályt, sem akkor, amikor elsőbbséget kéne adniuk, sem akkor, amikor néznek, mint borjú az új kapura, mert megkapták az elsőbbséget. Tekintsd egyirányúnak, de haladj fokozott óvatossággal, ezeken a helyeken jellemzően olyan kicsi a tempó, hogy bőven van alkalom szemkontaktust kialakítani, integetni stb.
2022. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*tekintsd egyenrangúnak, elnézést, elírtam
2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont ma volt egy kisebb konfliktusom ebből. Kanyarodtam ki az egyik sorból, egy nő meg nagyobb sebességgel jött felém balról és zokon vette hogy neki le kell lassítani. Utánam jött és nagy hanggal kérdőre vont hogy miért is hajtottam ki elé. Aztán mikor magyaráztam hogy 20-as táblánál nem kellene 50-el közlekedni plusz ott jobbkéz szabály van, egyből vissza fogta magát hogy "hát ő arra nem is gondolt".
2022. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

@5: nem tudom, miért emeled ki a bicikliseket -főleg egy parkoló kapcsán írt kérdésnél,ahol ez teljesen irreleváns...

Az igazság ezzel szemben az,hogy aki nem szokott kerékpárral is közlekedni, ugyanúgy fogalma sincs a jobbkézszabályról.

2022. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!