Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi parkolási bírság...

Külföldi parkolási bírság esetén, ebben a helyzetben hogyan járnátok el?

Figyelt kérdés

Lengyelországi tartózkodásom alatt a Lidl-ben vásároltam. A bevásárlóközpont alatt van a parkolóház ahol 1 óra ingyenes. Sajnos kaptam egy büntető cetlit. Mint utólag kiderült át kellett volna vennem az automatából a jegyet, hogy mikor érkeztem. A parkolásért felelős cégnek írtam egy levelet, hogy nem tartózkodtam a parkolóban fél óránál tovább, ha van rá lehetőség ellenőrizze a kamerákat, hogy mokor érkeztem és távoztam. Más bizonyítékom nincs.


Ti kifizetnétek vagy hagynátok? Kb 20.000Ft-ról van szó szóval nem egy hatalmas összeg, de először kíváncsi lennék a véleményekre.


2022. szept. 27. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Megvárnám, hogy válaszolnak-e, és méltányosságból esetleg elengedik-e a bírságot...
2022. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem fognak a behajtással foglalkozni. Nemzetközi bírságot behajtani még akkor sem egyszerű, ha nemzetközileg összedolgozó szervektől jön a büntetés (azaz rendőrség), de a parkolóház meg gondolom magánkézben van, alvállalkozó üzemeltetővel. Soha nem fognak utánad menni, a behajtás egy csomó időbe és pénzbe kerülne nekik, nem éri meg egy ilyen relatív kis összegért szenvedni vele.


Ha nem engedik el a bírságot, akkor a becsületeden múlik. Ha akarod befizeted, de én szerintem nem foglalkoznék vele.

2022. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem engednek el, befizetnem.
2022. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#2

Nem is ők szoktak utánad menni, simán eladják a tartozást egy behajtó cégnek, az meg természetesen kamatostól szedi be, plusz hozzácsapva a behajtás költségeit is. Van ismerősöm, akit kb egy évvel a hazaköltözése után találtak meg így, lényegében egy havi telefonszámláért.

2022. szept. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem be kellene fizetned, mert ha belépsz majd Lengyelországba, egy ellenőrzésen ezen fennakadhatsz és lehet addigra emelkedik is a bünti.

Benne lesz a számitógépben a rendszámod, amit minden közúti ellenőrzésen le szokták ellenőrizni.

Rendszeresen jársz Lengyelországba?

2022. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hogy nem vetted át a jegyet? A világon mindenhol ilyen egy parkolóház...
2022. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Most voltunk kint először pár napot, nem rendszeresen járok.


Ennél a parkolóháznál egy külön automatához kellett volna oda menni és elvenni a jegyet, hogy mikor érkeztem, nem a bejáratnál adja a gép behajtáskor.

2022. okt. 1. 12:25
 8/17 anonim ***** válasza:
7: Na és kifelé menet pedig le kelletett volna csekkolni a jegyet hogy mikor végeztél?
2022. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen és ha 1 órán kívül van akkor fizetni kell.
2022. okt. 1. 15:21
 10/17 anonim ***** válasza:
: Igen igy érthető hogy kicsit megtévesztő lehet és nem szeretem az ilyen rendszert, mert úgy egyszerübb ha van sorompó és ott kell húzni jegyet, kifelé menet meg szintén a sorompónál betenni a jegyet az automatába és úgy rendezni a parkolási költséget.
2022. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!