Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek hogy ment a jogosítvány...

Kinek hogy ment a jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy szereztétek meg a B kategóriás jogosítványotok, könnyen ment vagy nehezebben? Meséljetek róla érdekel

Nekem is tervben van, ez egy nagyon hasznos és értelmes dolog

Sokan félnek belevágni de amúgy nem kell megijedni

Bátorításképpen elmondok most egy példát

Öcsém már jó ideje elkezdte, el is ment a KRESZ vizsgára. De ez a gyerek olyan szerencsétlen és hanyag volt hogy borzalom :D Nehezen jött neki össze a sikeres KRESZ vizsga. Szóval többször elment.. 3-szor megbukott, 2-szer gond volt a személyi okmányával (le volt járva meg ilyenek), egyszer meg elnézte a napot (elnézte hogy melyik nap kellett neki menni, és pont a rosszabbik eset volt hogy nem előtte való nap ment hanem már utána való nap, és ott szembesült vele hogy tegnapra volt kiírva). Szóval mind a 6 alkalom sikertelen volt. Nyilván ő volt a hibás minden esetben mert csak ő tehetett róla. Nem foglalkozott annyit az anyag tanulásával (mikor elment tesztírásra, mindig maradt még órája, sosem tanulta végig mindet), felelőtlen volt az iratait illetően is ami alap dolog lenne, meg figyelmetlen is hogy ennyire benézte az időpontot. Ma ment 7. alkalommal, kimondani is nagyon sok :D Még nem is láttam ilyet, még a filmekbe sincs ilyen :D Na de mostmár hetedjére végre sikerült neki átment. Nagyon örültünk neki ideje volt már.

Mondta hogy az segített neki ennyit, hogy youtube-on nézte a KRESZ TV csatornát, ott nagyon sok videot nézegetett és már jobban értett mindent. Nagyobb segítséget nyújtott neki mint maga az elküldött tanulási órák.

Gondoltam megosztom ezt veletek ha valaki nagyon reménytelennek érezné a helyzetét. Tesóm eséténél rosszabb nem lehet, neki is sikerült és mindenkinek fog :D Tanuljatok belőle ne adjátok fel próbálkozzatok. És ajánlom figyelmetekbe tényleg a KRESZ TV-t, nagyon hasznos.

És meséljetek nyugodtan ti hogy jártatok. A vezetés része mennyire ment? Mennyire volt hasznos az oktató tanítása? Mert sokszor hallom azt is, hogy tényleg csak az alapokra tanította meg őket, arra volt elég hogy éppenhogy átmenjenek a forgalmin. De annyira hasznos tudást nem adott nekik mert bizonytalanul mentek el vizsgázni, nem voltak biztosak a dolgukban. De persze úgyis a gyakorlatban a való életben tanul meg rendesen vezetni az ember, egyre jártasabb lesz ehhez évek kellenek hogy tapasztalt legyen a közlekedésben.



2022. szept. 28. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tesódhoz képest jól ment. Kresz vizsga elsőre, hiba nélkül. Forgalmin 2x buktam, de teljesen jogosan.
2022. szept. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2011-ben csináltam, Szolnok megyében. KRESZ elsőre, akkor még csak jelenléttel volt oktatás, és már a harmadik órától kezdve papíron próbateszteltünk, mindent átbeszéltünk az oktatóval, miközben ütemezetten leadták az anyagot. Kb. mindenki átment a csoportból, bár lekalózkodtuk az akkor még valid, ncore-on ma is fent levő programot, tudtam, tuti meglesz a vizsga, ha zsinórban álmomból felkeltve is 10 hibátlan próbatesztet csinálok, és azt is tudtam, hogy 3 pontos kérdést rontani baromi gáz.

Rutinvizsga elsőre, igaz, vezetni nem vezettem az első óra előtt, de kereket már cseréltem. Kötelező 20 és 6 plusz órával a forgalmi is meglett elsőre, hibavonal nélkül, bár tudom, volt a városban egy vizsgabiztos, aki az útvonal előtt két telezöld balra kanyarba meg két egyirányúból balra kikanyarodásba bevitt, hogy előszűrjön, én nem őt kaptam. Az is közrejátszhatott, hogy azt az útvonalat kaptam, ami kivitt a városból, ami nekem kényelmes is volt, mivel nem a megyeszékhelyen laktam, de ott tanultam és ott kellett vezetni, péntek délutánonként vezettem főleg, és haza mindig én vittem a kollégiumból a kocsit, tehát országúti és éjszakai vezetés is komfortos volt.

2022. szept. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Viszont azt hozzá kell tenni, az oktatóm nagyon kedves, higgadt ember volt, nem is tanultam meg pl. szinkron kezelni a gázt-kuplungot, iszonyat szakaszosan váltottam városban. Utána évekig a család személyi sofőrje voltam, akkor tanultam meg rendesen vezetni, mert volt valaki az anyósülésen, aki értelmes, gyakorlati tippeket kiabált a fülembe.
2022. szept. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2021-22 Budapest, forgalmi vizsga Cegléden.

KRESZ vizsga elsőre, tavaly október 6-án megvolt, 75 pont. Elsősegély-vizsga január 28-án, 10 nappal a tanfolyam után szintén elsőre meglett.

Majd június 9-én volt egy sikertelen forgalmi vizsgám, majd 27-én sikeres.

Az oktató kellően jól megtanított arra, amire szükség volt, viszont parkolásból tragikusan keveset csináltunk, nehezebben is ment a vizsgán.

2022. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!