Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóházban bérelt parkolóhe...

Parkolóházban bérelt parkolóhelyemre beállnak, kinek kell jelenteni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, ha parkolóházban beállnak a saját helyemre (pénzért megvettem), és én jönnék haza, mit tudok tenni, aminek gyors eredménye lesz?

Eddig arra jutottam, pert kell indítani, de az meg egyrészt tudjuk menni idő, másrészt a problémát, vagyis hogy ott áll egy idegen nem oldja meg.


Nem engedélyezett beállás gátló felszerelése a helyre.


Valakinek lenne tanácsa? Rendőrt fel lehet ezért hívni hogy hívják fel a tulajdonost?



2022. okt. 5. 21:37
 1/6 qkker1 ***** válasza:
100%
Kell lennie a szerződéseden , amivel megvetted a helyet, egy kapcsolattartó/ügyfélszolgálat telefonszámnak.
2022. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Bekészítesz az autóba pár ízléses fehér borítékot bennük egy-egy 100-as szöggel és "Első figyelmeztetés" felirattal és elhelyezed az ablaktörlőjük mögé.
2022. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
31%
Szerintem rendőrt érdemesebb hívni, ők előbb meg fogják találni a jómadarat, és még meg is büntetik. Ha ez nem vezetne eredményre, marad a 2es megoldása, legvégső esetben pedig az önmetsző csavar tetszőleges gumiba.
2022. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt, azt. Ez egy polgári jogi megállapodás, hogy ki állhat egy adott parkolóhelyre, miért lenne bármilyen hatásköre egy rendőrnek?


Nyilván a parkoló üzemeltetője az, aki ilyenkor érdemben cselekedni tud. Ha a parkoló szerződési felteteleiben benne van, hogy a rossz helyen parkoló autó elszállítható , akkor el tudják szállítatni.

2022. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
A rendőr nem fog azért megbüntetni senkit, mert te rámutatsz egy parkolóhelyre, hogy az a tied. Garázs elé parkolásnál igen, de ott könnyen tudod bizonyítani, hogy te használod. Parkolóházban az üzemeltető, vagy biztonsági szolgálat tud intézkedni a szabályzatának megfelelően saját hatáskörben, vagy a hatóságot (rendőrséget) bevonva.
2022. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2022. okt. 6. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!