Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik utast visznek egy 100kg...

Akik utast visznek egy 100kg teherbírású elektromos rolleren, nem félnek, hogy valami baja lesz a rollernek?

Figyelt kérdés

Kb. 200 ezer forint körül van egy ilyen roller. Többször láttam, hogy ketten állnak rajta. (Ránézésre mind a kettő legalább 70kg-os, ketten minimum 140).

Nem a bérelhető Lime-ra gondolok, (azokkal is szoktak ketten utazni) azoknak tudtommal valamivel nagyobb a teherbírása.


Nem fél a tulajdonos, hogy összetörik a roller?



2022. okt. 6. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Lehet hogy kicsik, de iszonyatos nyomaték van ezekben a rollerekben.
2022. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem a rollernek lesz baja, hanem az utasoknak, ha elkapnak egy kátyút.
2022. okt. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem mész vele gödörbe kibírja, én 100kg vagyok, a Lime roller eléggé szenved alattam, de akkor sem tört el ha belementem egy kátyúba.

De amúgy életveszély ezekkel közlekedni alapból.

2022. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én egyszer próbáltam Bécsben Lime-on magam mögé állítani az asszonyt, két méter után megállt a masina. Lehet persze, hogy más baja volt, de akkor úgy tűnt, mintha emiatt blokkolt volna le.
2022. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Haveromnak van elektromos rollere, de az 120-kilót bír papír szerint. Öccsével rendszeresen állnak rajta ketten, ami még úgy súlyhatáron van, viszont másik barátját is szokta néha vinni vele, ami már több az előírtnál, de jól bírja. Aztán vitt már vele engem is néhányszor ki-be az állomásig, ha náluk voltam. Mondom, biztos? Szerintem nehezebb vagyok X-nél... Alapvetően félti, és vigyáz rá, ezért nagyon óvatosan és lassan mentük, bár nem is tudott gyorsabban, mert elég nehezek vagyunk. Nem állt le, egész szépen haladt. Megvan neki már régóta, nem tört még el, semmi baja. De csak ritkán szokta túlterhelni, akkor is néhány percre csakis tükörsima, emelkedő nélküli, forgalommentes helyen. Amúgy meg kíváncsi volt már, mennyit bír. Le is mértük utána rendesen magunkat, ő volt 79 kiló, én 88, tehát volt összesen 167 kg! Mondta is, ha tudta volna, hogy ennyit híztam tavaly óta, lehet, ki se próbáljuk. 160 körül tippelte. Szerintem egy vadul használt rollernél, amit százával vernek kátyúknak, padkáknak, hamarabb előjön az anyaghiba, mint amit egyszer-egyszer óvatosan túlterhelnek. Biciklinél is van erről tapasztalat. Vagy akiket te szoktál látni, száguldoznak ketten, mint állat?
2022. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!