Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az oktatóm csak le akar húzni?

Az oktatóm csak le akar húzni?

Figyelt kérdés
45 óra után mentem vizsgázni (B kat). Jó,és türelmes oktatóm volt,és velem sem volt gond,egy órát nem mondtam le,mindig pontosan fizettem,stb. Nem akart elengedni vizsgázni,mondván hogy sok meg a bizonytalanságom,sokszor kell közbeavatkoznia..amiben volt igazság,viszont nekem volt egy összeg,amit a vezetésre szántam,és így is fölé mentem (18000 egy alkalom,de aki tanul vezetni,az tudja milyen horror árak vannak). Meglett a jogsim. Gratulált,de mondta,hogy szerencsém is volt,nem volt semmi fennakadás,nem volt stresszhelyzet,és ezt alá is írom,nagyon szerencsés közlekedési helyzeteket fogtam ki. Ravett,hogy vegyék még pár órát,15000ert adna alkalmanként. Bele mentem,de bár ne tettem volna. Most mintha hibát hibara halmoznrk..azt mondja azért egy 10 alkalom szerinte még kellene mert nagyon bizonytalan vagyok. Igen,valóban,de kezdő vagyok,hiába jogsi,még tapasztalatlan. Egész eddig tok kedves és figyelmes volt,de mintha most csak elbizonytalanítani akarna. És megmondom őszintén baromira nincs meg (illetve ha nagyon muszáj van,de az ér vágás lenne,és más fontos dolog elől vennem el) 150em pluszba vezetgetni. Tegnap nem vettem észre a gyalogost a zebrán,és amjdnem bezugtam egy árokba. Sose volt ilyen,illetve volt,de még az elején...azt vettem észre stresszel a jelenléte. Ráadásul legutóbb előre kifizettette a következő órát is. Nem szívesen,de kifizettem. Most azon vagyok,azt még levezetem,de ennyi. Mit gondoltok?

2022. nov. 29. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Te magad mondtad, hogy valóban szükséged van a plusz órákra, mert amúgy nem vezetsz jól. Ettől persze nem kötelező órát venned, de hogy rád fér, az saját bevallásod szerint biztos, azaz nem lehúzás.


Értem azt is, hogy a jelenléte miatt stresszelsz, de a vezetés már csak ilyen. Bírni kell a stresszhelyzetet. Ha a puszta jelenléte megzavar, akkor minden más is meg fog és ennek előbb vagy utóbb komoly következménye lehet.


Hozzátartozik, hogy ez egyszerű tapasztalathiány és idővel elmúlik. Tapasztalatszerzéshez nem kell oktató, nélküle is bele tudsz rázódni. Csak amíg ennyire bizonytalan vagy, addig nem mindegy, hogy ő ott van-e megakadályozni pl. egy gázolást, vagy sem.

2022. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindegy,akkor sem veszek plusz órát mert nem fér bele. Hétvégén vezettem a férjem ült mellettem,semmi gond nem volt,persze nem egyből csúcs forgalomba mentem.

Vezetni egyébként jól vezeték,ami a kocsi kezelést illeti. Nincs gond se parkolással,se váltással stb. A forgalmat kell szokjam még,mert túl óvatos vagyok. De inkább ez,mint a túl bátor.

2022. nov. 29. 10:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem,miért kellett azóta megváltoznia. Addig mindig dicsért,ha kellett akkor persze ki is "oktatott".Ez az ez sem jó az sem jó,fizess előre,meg felemeli a hangjat azóta van,mióta levizsgaztam. Nem jó ha total stressz vagyok ha mellettem ül, más az a stressz amit a vezetés okoz,meg más,amit egy anyós ülésen ülő áraszt. Legalábbis nekem más.
2022. nov. 29. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak jót akar. De egyébként is, nem mindig egyformán teljesít az ember.
2022. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük fordítva.


Az oktatók nagy része be van táblázva, miért akarna szarakodni valakivel akivel nem muszáj? Bármennyire is furcsa, az oktatók többségének az a célja, hogy megtanulj biztonságosan vezetni.


De összességében rajtad áll, megmondod, hogy többet nem szeretnék jönni és kész.

2022. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján jót akar. A baj az, hogy te adott kerethez ragaszkodsz, úgy vagy vele kvázi, hogy te x összeget fizetsz, legyen jogsid. Ez nem így megy. Én idén csináltam az A kategóriát, gondoltam, legalább a forgalmi órákon spórolok majd egy sort, elvégre 11 éve vezetek autót, 300 ezer körülre lőttem be a jogsit. Túlment rajta, főleg a rutinórák miatt, rengeteget vettem, mire végigmentem a szamárlétrán, de egy pillanatra nem kötözködtem az instruktorokkal, amikor mondták, hogy "ez még gyakorlásra szorul". Persze, most rövid idő alatt sokat költöttem rá, de az a jogsi rengeteg évig meglesz, át kell állítani a gondolkodásmódot. Mennyi most 2 vezetésóra? Egy heti cigi? Egy szombat esti sörözés cechje? Ha leosztanád időre, hogy meddig profitálsz egy elsőre átmenésből, a pénzre nem váltható stresszt és idegeskedést nem is számolva, nem megéri inkább venni pár pluszórát, amit nem csak elvezetgetsz, hanem aktívan dolgozol azokon a bizonytalanságokon, amiken az oktatód szerint kell?


Az oktatód jelenléte mégis hogyan stresszel? Az nem fog stresszelni, ha anyukádat furikázod, ha az "úgyismindentjobbantud" apukád beül melléd? (Én mellette stresszelek mondjuk, de legalább jogosan és okosakat mond, ha nem is a megfelelő stílusban, azt meg gyerekkoromban megtanultam elengedni) Vagy amikor majd a saját gyerekeid viszed akárhova? Az nem az oktató okozta stressz, hogy majdnem árok, meg nem veszed észre a gyalogost, ez biztos jele annak, hogy nem tudsz 1 órán át figyelni az útra, márpedig a forgalmi vizsgának kb. ez az egyetlen követelménye.

2022. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ezerrel jönnek majd a lepontozások, de én biztos, hogy nem vennék több órát. Megvan a jogsid, így elvileg képes vagy az önálló vezetésre.


Én a helyedben vennék egy T betűs mágnestáblát és olyasvalakivel gyakorolnék, aki régóta vezet, jól vezet, balesetmentesen. Apámmal gyakoroltam nagyon sokat, először csak kevésbé forgalmas, kisvárosi utakon, fokozatosan mentünk egyre forgalmasabb utakra.


Hidd el, teljesen más, mint egy oktatóval. Egyrészt rá vagy utalva az önállósodásra, mivel egyedül te kezeled a pedálokat. Másrészt tegyük a szívünkre a kezüket... senki nem úgy vezet, ahogy az oktatáson tanítják. Pl. megbuktatnak, ha egy 30-as táblánál te az autód sebességmérője szerint 35-tel mész. Élesben meg szabályszerűen letúrnak az útról, ha nem mész minimum 40-nel (az autók km/h órája többet mutat, az enyémen pl. ha 40-et mutat, akkor 35-tel megyek).

2022. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felénk kígyózó sorok vannak az oktatókhoz és vadászni kell az időpontokra, hogy mikor ér rá. Nem valószínű, hogy "lehúzni" akarna vele, hogy a normál árnál olcsóbban adna további órákat, csak még ne menj egyedül forgalomba.


Ugye te is felismered a mondataid közti ellentmondásokat? "Nincs gond se parkolással,se váltással stb. A forgalmat kell szokjam még,mert túl óvatos vagyok." [...] "Tegnap nem vettem észre a gyalogost a zebrán,és amjdnem bezugtam egy árokba." [...] "inkább ez,mint a túl bátor"


Ha már az oktatód jelenléte is stresszel, akkor a lelkeden száradó baleset mennyire fog majd stresszelni vajon?


"Akkor sem értem,miért kellett azóta megváltoznia."


Mert azóta te megváltoztattad a helyzetet.


"Addig mindig dicsért,ha kellett akkor persze ki is "oktatott"."


Korábban egy vizsgára készülő tanuló voltál, akit ösztönözni próbált, aki ha azt hallja, hogy egész jól megy, akkor talán tényleg egyre jobban is fog menni neki. Viszont mivel akkor még nem vizsgáztál le, nem volt jogsid, nem voltál közveszélyes a túlzott magabiztosságoddal.


"Ez az ez sem jó az sem jó,fizess előre,meg felemeli a hangjat azóta van,mióta levizsgaztam."


Mert már nem egy csak mellette kocsiba ülő tanuló vezető vagy, akit bátorítani kell, hogy merjen jól teljesíteni a vizsgán, hanem egy jogsival rendelkező felnőtt vagy, akinek így is a képességei által indokoltnál több magabiztossága van, miközben nincs elég felelősségérzete.

Pedagógiailag nem feltétlenül helyes, hogy eddig építeni, most meg elvenni próbálja az önbizalmad, de mivel a jogsival jogot szereztél rá, hogy önállóan is vezess, igenis fontos, hogy tudassa veled, hogy még nem állsz készen az önálló vezetésre, mert azzal másokat veszélyeztetnél. És ezt nem mi mondjuk rólad, nem ő mondja rólad, te magad írtad korábban saját magadról.


Mivel kijelentetted, hogy márpedig te nem fogsz további órákat venni, legalább azt a szívességet tedd meg saját magadnak is, de főleg a környezetednek, hogy a #7-es által írtak szerint tényleg veszel egy T betűs táblát, hogy lássák az autódon, hogy óvatosan számoljanak veled. És csak kis forgalmú, kevésbé veszélyes helyeken gyakorolj egy jó darabig valaki jól vezető felügyelete alatt!

2022. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!