Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan büntettek meg az...

Pisti5356 kérdése:

Jogosan büntettek meg az M1-en matrica nélküli autópálya használatért Fejér megyében?

Figyelt kérdés
Tehát van Pest megyei és Komárom Esztergom megyei matricám is, és abban a tudatban használtam az autópályát, hogy arra a kis Fejér megyei M1-es autópálya szakaszra nem kell. Viszont jött a büntetés emiatt, én pedig azóta már ötödjére mentem keresztül azon a szakaszon. Van lehetőség a büntetés eltörlésére? Ha jogos a büntetés, van valami megoldás arra, hogy ne kelljen befizetni mindet? Kérelem, ilyesmi.

2022. dec. 10. 06:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

1. Mi a fenéért lenne ingyenes?

2. Mi a fenéért törölnék a büntetéseket, vagy akár csak egy részüket?

2022. dec. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan.

Itt tudtad volna ellenőrizni a megyei matricák érvényességét:

[link]

Navigációkból pl. a waze ismeri a megyei matricákat. Érdemes használni ilyen esetben.



2 lehetőséged van:

- éves országos matrica vásárlása, így mentesülsz az összes korábbi pótdíj alól, de ez így decemberben már nem annyira éri meg.

- pótdíjmaximalizálás: kérelmet kell benyújtanod és akkor csak 2 pótdíjat kell befizetned. Fontos, hogy a kérelem előtt NE fizesd be.

Részletek:

[link]

2022. dec. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne neted ezt előre kellett volna megnézni.

[link]

" Fontos! A megyei matricát használóknak a változások miatt Budapest-Győr közötti M1 autópályán 2022. január 01-től Fejér megyei matrica is szükséges!"

2022. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt is mutatja.

[link]

2022. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jogos volt.
2022. dec. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor idén január elsejétől már azért is fizetni kell. Akkor megszívtam, eszembe se volt utánanézni, jó naív voltam, de nem gondoltam volna hogy arra a szakaszra is kell majd egyszer matrica. Wazét meg nem használtam, mert tudtam az utat, meg nem is ez miatt van a két matricám. Köszönöm a válaszokat meg a linket, akkor megkérem a maximalizálást.
2022. dec. 10. 08:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mód nincs a büntetés eltörlésére. A következő megye legelső elhajtójáig lehet közlekedni másik megyei matricával.
2022. dec. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A Lölő ásványvíz gyárának épült egy új lehajtó Szárligeten, emiatt kell már a Fejér megyei matrica.
2022. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

#6 "idén január elsejétől már azért is fizetni kell"


Eddig is kellett. Nem tudom honnan vetted, hogy eddig nem kellett és hogy ez valami újkeletű dolog.


"Az újonnan kialakított matricás díjfizetési rendszert 1999-ben kiterjesztették az M1-es Budapest-Győr szakaszára (...)"

23 éve kell arra a szakaszra matrica.


"2015. február 1-től az autópálya az országos matrica helyett az alábbi megyei matricákkal is igénybevehető:

Fejér megyei Herceghalom és Tatabánya-Óváros között (27 km – 56 km)

(...)"

7 éve használható arra a szakaszra megyei matrica.


"Díjmentes szakaszok

2015. január 1-től csak a Budapest határa és az Egér út közti szakasz (5 km – 7 km) használható díjmentesen."

Sehol egy szó sincs róla, hogy az elmúlt 7 évben ingyenes lett volna.


Van még kérdésed, vagy ilyen másokat hibáztató kijelentésed?

2022. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 qkker1 ***** válasza:
100%
Ezért /is/ kell WAZE-t használni, és beállítani a matricákat!
2022. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!