Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok megelégedve...

Mennyire vagytok megelégedve a saját vezetési képességeitekkel?

Figyelt kérdés

Elégedettek vagytok azzal, ahogy az autót tudjátok kezelni például szűk parkolásoknál, különféle manővereknél?

Vagy ahogy közlekedtek a mindennapokban, akár itthon, akár külföldön?



2022. dec. 12. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Mivel 29 éve van hivatásos jogosítványom, és több mint másfél millió km van a hátam mögött, azt mondhatom hogy elégedett vagyok.

Persze én sem vagyok tökéletes, és biztosan vannak nálam is jobbak, de összesen két koccanásom volt, és csak az egyikben voltam egyértelműen én a hibás.

2022. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen. 4-5 éve van jogosítványom, évente átlag 20.000 km-t megyek mindenfelé is. Nem okoztam még balesetet és összességében olyan nagyon húzós dolgokat nem csináltam. Nyilván mindenkinek vannak jobb rosszabb napjai amikor épp úgy érzi nem megy úgy a vezetés, vagy mindenki másképp vezet tök ismeretlen helyen meg másképp ott ahol minden nap 2x elmegy.
2022. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha 1-10 ig kellene értékelnem akkor maximum 7-est adnék magamra. Én bárhol tudok parkolni, tolatni, stb... és sokan dicsérnek hogy egy viszonylag méretes autót betudok játszani szinte tökéletesen egy szűk helyre. Én ettől függetlenül nem érzem annyira jónak magam, mert sokat kell koorrigálnom meg sokszor képes vagyok túlgondolni egy egyszerű párhuzamos parkolást is, amit nem tudok elmondani hogy miért. Meg engem frusztrál az ha egy forgalmas úton be kell parkolnom párhuzamosan egy helyre és a mögöttem lévők miatam állnak és várják hogy befejezzem hogy tovább haladjanak. Többnyire türelmesen megvárják, de mögöttük van pár idegbajos akik már dudálnak meg anyáznak holott engem nem is látnak ahogyan épp valamit csinálok és az előttük lévőt szidják holott neki miattam kell állnia.
2022. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11 éve van jogsim (úrivezető), nem mondanám elégedettnek magam, de magabiztosan elvezettem eddig a kontinensen bárhol. Viszont elég nagy baj lenne, ha egyszer csak kikiáltanám, hogy "nekem ez megy", ott kezdene lankadni a figyelem és a kezdőkhöz hasonlóan újra kialakulna a tényleges tudáshoz képest aránytalan önbizalom. Nagymotorral pedig szerintem világéletemben középkezdőnek fogom titulálni magam. Ismerek kaszkadőröket, vezetéstechnikai instruktorokat, akik elképesztő dolgokat művelnek hatalmas motorokkal, és ők sem jelentik ki magukról, hogy "ők már tudnak motorozni".
2022. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szűk helyre beviszem az autómat, de ha lehet leparkolok máshova és gyalogolok a célig, mert nem hiányzik hogy leverjék a fényezést, mi nem olaszok, meg görögök vagyunk.
2022. dec. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tájékozódni nehezen tudok idegen helyen, ma már pesze a GPS segít ezen.

Jól vezetek, ügyesen parkolok, de nem vagyok profi, pl. gumit füstölni, driftelni nem tudom hogyan kell.😀

2022. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 éve van jogosítványom, és szerintem a kezdetektől kezdve jól vezetek. Nyilván sokat finomodtam az évek alatt, de mindigis magabiztos voltam, nem ijedtem meg az ismeretlen helyzetektől, mind a fővárosban, mind vidéken vagy külföldön helyt állok.
2022. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Magamat én is jónak, jobbnak tartom, 30 ezer km körül vezetek egy évben, ugyanakkor nekem is vannak olyan napjaim, hogy inkább nyűg a vezetés, annyira rossz ütemben történik minden.

Viszont ezt úgy gondolom, hogy igazán csak más tudja megítélni, főleg az, aki sokat ül melletted. A barátnőm például a barátnőit, egy-egy fiú barátját szokta kiemelni, hogy milyen ügyesek, leparkolnak bárhova.

Például én, ha nem muszáj és van másik hely, ahol megállhatok, akkor nem állok be oldalsó parkolással, ha mégis akkor is finomítok rajta egyszer-kétszer, nem mindig sikerül egy manőverből azonnal.

2022. dec. 13. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Parkolni nem is feltétlen kell egy manőverből. :) Azt csak a hivatásos jogsis apukák erőltetik. :D Én amúgy úgy ítélem meg ezeket a "rossz napokat", hogy

1. motorra felülnék a mostani állapotomban? Ha nem, akkor bár elvezetném az autót, valószínűleg nem úgy, ahogy kéne.

2. Motoron utast vállalnék? Ha nem, akkor nem vagyok vezetésképes hangulatban-idegállapotban-kialudtságban.

2022. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elégedett vagyok, végülis közel 20 év aktív vezetés egyetlen jégen megcsúszós balesettel azzá tesz, de nagyon is érzem, hogy minél magabiztosabb vagyok, annál többször hibázok bele. Ez ugyanis pont egy olyan készség, amelynél nem árt folyamatosan egy enyhe gyanakvással élni saját tèvedhetetlenséged irányában.
2022. dec. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!