Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Amikor a határokon...

Kamionosok! Amikor a határokon meg kell állni és be kell ütni az induló országot a tachográfnál, ez hol melyik menüben van a készüléknél?

Figyelt kérdés

Már régen vezettem teherautót és ezt régen nem kellett. Tehát meg kell állni a határon és a tachográfnál azt a menüt kell kiválasztani, hogy induló ország?


(tehát ugyanazt a menüt, mikor műszakkezdéskor reggel beütjük az induló országot? ).



2023. jan. 1. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a menü?...és ha átmegyünk ezen az országon és jön a következő határ, ország, akkor ezen a határon érkező országként nem kell beütni ezt a következő ország indulása előtt?


(nem tudom, érthetően fogalmaztam-e? ).

2023. jan. 1. 16:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát a következő határon nem kell a tranzit ország érkezését beütni? Hanem egyből mehet megint az induló országot beütni?
2023. jan. 1. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

én úgy tudom hogy megállsz a határon, lezárod és utána indítasz újra.


De nézi ezt egyáltalán valaki? Én mindig elfelejtem, és rohadt sok határ van ahol meg se tudsz állni... :D Ez is biztos valami olyan agymenés mint a hétvégi pihenő kontroll, az életben senki nem nézte meg hol töltöttem a hétvégét és mennyit álltam és voltam-e szállodában ...

2023. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es. Ezt kérdeztem. Tehát egy példát is írjak. Bp-ről indulok, itt műszakkezdéskor beütjük az induló országot, Magyarországot. Elérkezem Hegyeshalomra a határra, itt akkor úgy kell kezdenem, hogy beutom az érkező országnak Magyarországot? Utána gyorsan beütöm induló országnak Ausztriát?


Ugyanígy Subennél, megállok beütöm érkező országnak Ausztriát és abban a percben már beütöm induló országnak Németországot?..és indulok. Ez így jó, ahogy leírtam?

2023. jan. 6. 01:12
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 igen, habár ha nincs lehetőség megállni a határnál akkor ne az úton állj meg, jó ha a legközelebbi parkolóban csinálod meg.


Kis érdekesség: A járművezetők új kötelezettsége, hogy minden határátlépést rögzítsenek az EU-ban, lehetővé hivatott tenni a kiküldetéssel és a kabotázzsal kapcsolatos új előírások betartásának hatékonyabb ellenőrzését. Február 2-án lép hatályba, és az új generációs tachográfok bevezetéséig (intelligens tachográf 2.0) lesz hatályban, amelyek majd a GPS technológiának köszönhetően automatikusan rögzítenek minden határátlépést. Ez azonban csak fokozatosan fog történni, – jövő évtől kezdve – minden 2023. augusztus 21. után bejegyzett új járművet kötelező lesz felszerelni 2.0-ás intelligens tachográffal.


de jó, minimum még 1 éven át kell bohóckodni ezzel a hülyeséggel :D

2023. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak még egy megjegyzés az előző posztomhoz: Ha megállok Hegyeshalomnál és beütöm a tachográfba az érkezési országot, Magyarországot...akkor ezzel le is zárom elméletileg a napomat a műszakomat!! Nincs igazam?


Utána meg rögtön beütöm indulási országnak, Ausztriát?...és tovább megyek! Ez nem hülyeség? Subennél meg megint megállok, érkezési ország Ausztria és kezdő ország Németország. Ekkor már harmadszorra kezdem meg a napom!!?


Ezért kérdeztem, hogy erre a "határkezdéses baromságra" van-e külön menüpont a tahográfnál?


Tehát nincs külön menüpont? Csak műszak zárás és műszak indítás, naponta akár többször is??

2023. jan. 7. 08:50
 8/12 anonim válasza:

Nincs külön menü erre. Menü->beadás 1es vezető->kezdő ország->itt kiválasztott az ország kódot. Ennyi.


Határátlépésnél mindig kezdő országot üss be. Záró országot csak akkor ha megállsz a napi pihenőre.

Pl.: Elindulás itthonról, beadod kezdő ország:"H". Osztrák határon ismét kezdő országot ütsz be:"A". Német határon megint kezdő ország: "D". Megállsz németben a napi pihenőre most kell záró országot írni: "D". Másnap reggel indulási országot adsz be: "D" stb...

2023. jan. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jól mondja a 8-as, csak a kezdő országot kell megadni,az előző országot megadtad amikor indultál vagy amikor beléptél az adott országba.


4-"De nézi ezt egyáltalán valaki? Én mindig elfelejtem, és rohadt sok határ van ahol meg se tudsz állni..."


Még amikor bejött 2022 februárban láttam ilyen razziát Belgiumban az aacheni határátkelő után, egy parkoló tele rendőrrel,és a motoros rendőrök vitték be a kamionokat, ahogy futólag láttam leginkább román lengyel kamionokat ellenőriztek, hogy azután hogyan ellenőriznek nem tudom, de ha mondjuk megállít a BAG Passau után kifelé és neked csak Magyarország mint kezdő ország van megadva nem hinném,hogy megúszod 200-300 eurón alól.

2023. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most már értem. Tehát záró országot nem kell beütni határátlépéskor csak az indulót.


Még egy fontos kérdés: Nem mindig lehet megállni a határokon. Van erre szabály, hogy határátlépésnél még hány km-t mehetek, ahol beütöm az országot? Vagy mennyi időt mehetek, amíg megállok? Pl. 10percet még mehetek?

2023. jan. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!