Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a szituációban ha...

Ebben a szituációban ha zöldet jelez a lámpa, szabad egyenesen az üllői útra kihajtani? Ezen vitatkozunk most páran, senki nem érti.

Figyelt kérdés
[link]
2023. jan. 2. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad.
2023. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Szabad, az elsőbbség megadásával.

Nincsenek a lámpák úgy beállítva esetleg, hogy nem egyszerre vált a másikkal balra?

2023. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tiltja semmi (tábla vagy a lámpa) akkor természetesen szabad.
2023. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a szervizútnak zöld jelzése van, akkor igen.
2023. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
megfordulni nem lehet
2023. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen külön működő lámpa, aminek a zöld jelzésekor mindenki másnak piros a lámpája. Így minden irányba lehet haladni, kivéve a megfordulást.
2023. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

6. Ez szerintem a kérdezőnek is világos. A kérdése az, hogy a lámpánál ez a sáv megszűnik, egyenesen nem tud menni (fizikai értelemben). Becsatlakozhat-e a balra lévő sáv forgalmába.

Ilyen helyeken annak az értelmezése szokott gondot jelenteni, hogy ki vált sávot, ki nem. Itt viszonylag egyszerű, mert nyilván a szervizútról érkező van hátrányban. Viszont ismerek hasonló, de nehezebben eldönthető helyet is.

2023. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Voltam ezen a konkrét helyen (a lángosozónál), kb. itt parkoltam. Ezen a kérdésen én is elgondolkoztam akkor. Amikor a szervizút zöldet kapott, a kocsik többsége simán egyenesen rákanyarodott az Üllőire. De ilyenkor szabad nekik nyilván jobbra is, sőt balra is. Csak megfordulni nem lehet valamiért (talán a zebra, talán a túl szűk ív miatt).

A lámpa úgy van beállítva, hogy amíg a szervizút zöldet kap, addig az Üllői (és gondolom a keresztben jövők is), pirosat.

2023. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván bármerre lehet menni, kivéve a megfordulást Vecsés felé. Az pedig azért tilos, mert a Pestszentimre felől Vecsés felé kanyarodó forgalom akkor kap kiegészítő zöldet, amikor a Vecsés felől a szervízúton érkező forgalom.
2023. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!