Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos hogy meg buktatott a...

Jogos hogy meg buktatott a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Az törtènt forgalmi vizsgàn hogy mentem 50-nel városon belül ès egyszercsak a mögöttem haladó ifjú titán megunta a dolgot és át ment a másik sávba amivel nem lett volna baj megszoktam hogy meg előznek a tapasztalt sofőrök de ez a nagytudású irányjelző nèlkül bevágott elém és besatuzott. Senki nem volt elötte még lámpa sem. Én is bele álltam a fékbe hogy nehogy az oktató nyúljon bele és meg is álltam. A mögöttem jövő nagyi viszont belénk ment a srác meg tovább hajtott. Valamit rosszul csináltam? Tudom az a lényeg hogy szabályos és biztonságos döntést hozzak a volán mögött de most félek nem merek pót órákat sem venni. Rendszámot sem tudtam meg jegyezni de oktatom kamerája mindent fel vett.
2023. jan. 22. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ha balesetet szenvedsz, akkor mindenképpen megbuksz, akár te okoztad, akár nem. Lépj tovább, vegyél pár órát és próbáld meg megint a vizsgát.
2023. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez így szép , de a vb. mit mondott mi volt a hiba?
2023. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy mivel a mellettem lévő sáv üres volt meg oldhattam volna a helyzetet azzal hogy át manőverezek oda. De ott is jöttek ha át rántom magunkat oda és a másik jön belénk akkor is bukó a járdára meg csak nem megyek fel.
2023. jan. 22. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ha nem a te hibádból van a baleset a vizsgán, akkor nem buktatnak, hanem felfüggesztik a vizsgát, ami azt jelenti, hogy "ingyen" próbálhatod újra kövi alkalommal, és a bukásalkalmak se növekednek.
2023. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
4esnèl a pont, annyi kivètel, ha a tanuló okozza a balesetett, akkor bukta... (itt nem a tanuló a hibás alapesetben) mondjuk ismerős a szitu, nekem volt egy ilyen, ott èn húztam rá a tanulóra mert sakkmattba kerütem, ès inkább egy oldalütközès, mint frontál, (nem tudtam, hogy megszűnik a sáv, ès kèsőn reagáltam) annyi, hogy èn nem satuztam le a diákot, mert nem csinált semmit rosszul. Sosem èrtettem, mièrt kell így viselkedni főkèpp tanulóval szembe. Elvègre ezèrtmegy lassan( ha lassan megy)
2023. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A vizsga biztos meg nézte a kamera felvételt és azt is mondta ha hagytam volna az oktatonak intézni a dolgokat akkor nem buktam volna meg. De mivel nem hagytam illetve nem abba mentem bele aki a helyzetet kiprovokálta hanem egy harmadik ártatlan fél sérült ezért engem terhel a felelősség. Mindegy meg próbálom újra. Túl sokat öltem bele ebbe a jogsi projektbe hogy fel adjam.
2023. jan. 23. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:

De ez nem így megy.... 4 szitu lehet itt:

1nincs kamera, beleszaladsz (nincs kőbe vèsve de 90% ban) te vagy a hibás, követèsi távolság meg nem tartása miatt.

2: van kamera beleszaladsz, közúti veszèlyeztetès, az elől haladó a hibás.

3: befèkezel, megálsz, a mögötted lèvő a hibás

4: (csaka te esetedben) oktató fèkez, illetve kormányoz.

1:buktál

2:felfüggeszti

3:felfüggeszti

4:megbuktál (az oktató belenyúl bukta)


Ha biztos vagy abban, hogy csak te fèkeztèl, ès nem oktató, illetve csak hátulról volt eset (te nem mentèl neki) akkor tovább viheted. Nem a pènz miatt, hanem a bukás miatt, mert 5.után páv van. Egy tanulótól nem várhatóel egy kikerülő manőver. Rutinosan valamennyire igen, de ha kevès az idő, akkor nem tudod hogy jön e ott valaki... Ha van kamera akkor azt visszanèzik. De felfüggeszti biztosan...

2023. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így szoktam reagálni, nincs zavaróbb annál, ha valaki úgy vág be eléd, hogy oda se kukkant. Lehet, hogy ő közben már látott és úgy ítélte meg, hogy kényelmesen bejöhet elém (ami nem igaz pl a videóban sem), de ha nincs vizuális kontaktus nekem csak annyi jön le hogy basz1k a világra és teljesen világtalanul jön-megy a világban. Nem egyszer volt már olyan is, hogy gyalogos kilépett a parkoló autók közül elém, mert csak a fülére támaszkodott, a bringa meg ugye nem brummog...

Ja, még hozzáteszem, hogy általában reakció nem nagyon szokott lenni, a gyalogos meglepődik és tovább megy a bringásrolleres meg oda se néz. Egyszer volt olyan, hogy valaki valami térdvédős sisakos sporttárs egy segway szerű szarral ment 15-el dombon felfele, dedikált bringaúton, bedugott füllel, csengettem neki eszetlenül, persze baszott meghallani. Óvatosan felvettem a tempóját és mellé értem hogy valahogy megelőzzem a szerencsétlent aztán még neki állt feljebb amikor ráordítottam, hogy "Helló!", pedig sokkal csúnyábbat gondoltam magamban...

2023. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, ezt kvára rossz helyre írtam most, bocs :D
2023. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, tőlem kapsz egy pipàt, a szándèk a lènyeg...
2023. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!