Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki kell kapcsolni a távolsági...

Ki kell kapcsolni a távolsági fényszórót, ha egy biciklissel találkozunk?

Figyelt kérdés

A biciklis a kijelölt kerékpársávban halad (ami nem az úttesten van, hanem egy árok választja el a főúttól), ki van világítva, láthatósági mellényt is visel a biciklis. Szembe vele jön az autó. Van rá valamilyen szabály, hogy ilyenkor ki kell e kapcsolni a távolsági fényszórót?


Megvárok pár választ, aztán leírom, mi történt.


2023. márc. 6. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen átlagos jelenség, hogy a kerékpárost/gyalogost nem tekintik egyenrangú félként.
2023. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, sőt meg ha hajó vagy vonat jön "szembe", akkor is
2023. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
ha rendszeresen bivajozol sötétben, szerezz be egy brutál villogó reflektort a biciklire, ha ijen jön szembe, nyugodtan verj oda neki vele.
2023. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú lesz a sztorim, elézést kérek érte.

Nagyon régőta bicajjal járok, az abroncshoz dörzsölődő dinamós világítás után új világ kezdődött számomra amikor agydinamós, halogénlámpás bicajra váltottam. A munka- és lakóhelyem közti út fele városban, fele földúton vitt, ezzel az új lámpával tényleg látni lehetett.

Közben a főút mellett egy kétirányú kerákpárút (nem sáv!) épült, attól kezdve azon járok. Reggel nekem jobb kéz felől, a közvetlen melelttem levő sávban halad a velem szemben jövő autóforgalom. Az aszimmetrikus fényszórók felfelé vetett fényében haladok, gyakorlatilag mintha távolsági fényszóróval jönnének szemből, valóságos felüdülést jelentenek a szimmetrikus fényszórójú autók.

Teljesen értem a gondodat, ezzel a halogénnel is sokszor úgy éreztem, semmit sem látok az előttem levő akadályokból, de még az útból sem. (Az építést megelőző laokossági fórumon a vakítást felvető kérdésre a polgimesterünk azzal váaszolt, hogy majd az autók fényszórói megvilágítják a bicikliutat. Hát nagyon nem!)

Balesetem nem volt, de kellemetlen élményem igen, így vettem egy LED-es lámpát, nem túl erős, 60 luxos fényáramú, ez már elég ahhoz, hogy legalább annyit lássak, ami szükség esetén vészfékezéshez elég.

Durva tervezési hibának tartom az ellentétes irányú járművek ilyen módon egymás mellé kényszerítését, mert ebben az elrendezésben nem látok más lehetőséget a biciklis részéről, mint a lámpa fényerejének a növelését.

A szembejövő elvakítása egyáltalán nem célom, de ahhoz, hogy lássak valamit, a 2 x 50W körüli autófényszórók fényével legalábbis összevethető erejű lámpára van szükségem.

2023. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14


Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon hasznos amit írtál! Le is mentettem.


Természetesen mindenki másnak is köszönöm a válaszát, és hogy időt szántatok a kérdésemre!

2023. márc. 7. 15:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!