Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapest-Vác vasútvonal...

Budapest-Vác vasútvonal mennyire hangos?

Figyelt kérdés
Találtunk egy ingatlant nem messze a sínektől, de még sosem laktam vonat mellett. Mennyire járnak itt zajos vonatok vagy tehervonatok? Azt látom, hogy személyszállítás tekintetében elég forgalmas vonalról van szó, bár úgy látom, hogy főleg új vonatok használják, amik tán nem olyan zajosak. Jelenleg légifolyosó alatt lakunk, ami időnként nagyon hangos tud lenni, ha pont erre jönnek a gépek. Viccelődtünk is vele, hogy légifolyosónkat vasúti sínekre cserélnénk, csak ez nem feltétlenül előrelépés.

2023. márc. 23. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs túl messze az a legjobb ha elmentek megnézni. Itt nem fogja tudni senki megmutatni hogy milyen hangok vannak. Bár, én nem költöznék ilyen helyre az biztos. Szar lehet folyton zajban lenni.
2023. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván elmegyek megnézni, de az nulla információ arról, hogy összességében milyen az adott vonal! Hogyan oszlanak el a vonatok, van-e zajos teherforgalom stb. Mi van, ha ott vagyok fél órát es nem jön vonat? Vagy pont jön ezer zörgős tehervonat heti egyszer, de pont akkor? Meg honnan tudom meg, hogy este, zárt ablaknál milyen? Sokezer ember lakik arra, csak van köztük gyakori felhasználó, tőlük várnék tapasztalatot. Az olyan véleményekkel nem tudok mit kezdeni, amit nyilván én is kikövetkeztettem már.
2023. márc. 23. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van a vonalon nemzetközi teherforgalom. A sűrű elővárosi vonatforgalom miatt nem a fuvarozók elsődleges választása, de éjszaka ugye ez nem akkora probléma.
2023. márc. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon régóta nincsenek már légifolyosók...

A váci vonalon vannak tehervonatok elég rendesen. Sturovóból/ba jönnek-mennek. Főleg éjjel amikor ritkulnak a személyvonatok. Elég kevés a hely a vonalon, így ha elindul valami Budapestről, akkor azt általában ki is kell vinni Párkányig, mert nem lehet félretenni szinte sehol. Ezért nem lehet látni arrafelé mindenhol álldogáló tehervonatokat.

A személyforgalom pedig jelentős, gyakorlatilag 0-24-ben közlekedenk a vonatok.

Ha nyugalmat keresel, akkor nem a Bp-Vác vonal közvetlen közelsége az a hely ahol megtalálod.

2023. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!