Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire kell tartanom attól,...

Mennyire kell tartanom attól, hogy kigyulladhat az elektromos roller?

Figyelt kérdés

Egy éve már megvan a rollerem, de sajnos csak a lakásban tudom tartani. A hőingadozás 19-23C között van télen-nyáron. Természetesen betartom a szükséges töltés idejét, addig el sem hagyom a lakást. Szem előtt van, és van közeleben egy poroltó is.


Mégis parázok, attól tartok mi lesz ha kigyullad. A napokban néztem videókat, és láttam párat kigyulladni. Tatabányán is kigyulladt egy. Én például szintén társas házban élek. Ha elmegyek dolgozni,ez meg valamitől kigyullad kár keletkezik. Ha meg kiderül a tűz forrása még le is csukhatnak, vagy akkora kártérítést kell fizetnem hogy ihaj..


A problémám az, hogy fogalmam sincs meddig bírja egy ilyen. 300km benne van, mikor fogja azt mondani, hogy már nem biztonságos használni. Honnan fogom észrevenni?


Hogy bizonyosadhatnék meg arról, hogy üzembiztos az eszköz?



2023. ápr. 25. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem valami noname szart vettél akkor ne parázz, nem nagy esélye van hogy kifog gyulladni. Vegyél egy poroltót a biztonság kedvéért és ennyi.
2023. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sérülés után szoktak ezek lángra kapni. Sima használattól nem.
2023. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Joyor F3


Azon filózok nem hagyom meg ezt a rizikót, pedig nagyon szeretem. Lehet inkább veszek egy összecsukhatós kis kerékpárt.


Nem akarok időzített bombát tartani a lakásban, meg máshol sem.

2023. ápr. 25. 16:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lítiumos aksi van ezekben, a lítium oxigénnel érintkezve nagyon hevesen ég, tehát ha megsérül az aksi, konkrétan leég a roller. Ha nem sérül meg akkor viszont nem lesz vele gond.
2023. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. Ha a roller leég akkor a lakás is.
2023. ápr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem tartanék ettől, akkumulátor van az okostelefonokban és a laptopokban is és mégse égnek le tőle a házak ha betartsák a használati útmutató Figyelmeztetés vagy Warnings részében írtakat.
2023. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Telefont se nagyon vegyél
2023. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Telefonnal nem lehet összehasonlítani. A telefon állapotát nyomon lehet követni, akár az akkumulátor állapotát, hőmérsékletét. Rengeteg ilyen app figyelő van. Egyébként telefonokkal is voltak problémák, a Samsung tehát nem is noname telefon egyik szériáját pár éve vissza kellett vonni. Sorozatban gyulladtak ki, sőt egy még egy utasszállító repülőn is.



Egy elektromos rolleren egészen nem fogod tudni mikor adja meg magát. Nem lesznek figyelmeztető jelei. Természetesen ha mindent rendeltetés szerűen használok kicsi rá az esélye, de mégis mennyi az a kicsi? Hány év használat múlva fog ennek a kicsi számnak az aránya felére változni? Nem tudom leelenőrizni.


Ha pedig mondjuk még típus hibás is, és mondjuk 1000-ből pont én vagyok, akinél kigyullad és mondjuk leég a fél társasház kit fognak elővenni? Nekem nem ér ennyit pedig baromi jó cucc.

2023. ápr. 26. 22:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen égések hirtelen jelentkeznek, miután megsérült az akksi. Lakásban gondolom nem gyakran kap nagy ütéseket.


Szerintem túlaggódod, de a te döntésed.

2023. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arról a rolleres esetről én is olvastam. Az vagy valami legalja kínai szutyok volt, vagy tákolta a vezérlését, kiiktatta a sebességkorlátozást meg ki tudja mibe nyúlt bele még közben, vagy odaverte valahol a padkán és megsérült az akku. Én épp ezért nem vennék ilyet használtan, főleg nem gagyit. Már eleve a teljesítménye miatt se, láttam már mikor a csaj úgy tolta fel, mert megállt alatta az emelkedőnek, az se valami mintapéldány lehetett, annál a gyaloglás is jobb...
2023. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!