Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mást is irritál, amikor az...

Mást is irritál, amikor az autópálya mellett haladó főútak száma elé odateszik a "régi" jelzőt?

Figyelt kérdés

Azt mondják, "régi 35-ös" meg "régi 7-es"...Ez teljesen inkorrekt, továbbra is 35-ös meg 7-es főútról beszélünk, az autópálya elé kell kitenni az M betűt, M35 meg M7.


Ennek az elnevezésnek csak akkor lehet létjogosultsága, amikor a főút nyomvonala változott. A 4925-ös útra például mondhatjuk, hogy "régi 4-es", de a 4-es főút Cegléd és Szolnok közötti szakaszára már nem.


2023. máj. 2. 12:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, irritál
Semleges a dolog
Magam is ezt a formát használom
21 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Életben nem hallottam még ezt, de amúgy nem is nagyon foglalkoztatna a "probléma".
2023. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb bajod az életben...
2023. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam már, létezik a "probléma".


Alapvetően nem használom, csak ha a másik nem érti a mondandót, mert mondjuk az M7-est 7-esnek hívja.

2023. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
Csak, hogy megnyugodjál: Biztosan van más is akit ez irritál. Talán még 17 ilyen lelki társadat is megtalálhatod igy.
2023. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Jól van az úgy.
2023. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Kleopátra régi, noha új sincs mellette. Napóleon is régi (mindegyik).

De kérdezek valamit. Ha felnézel az égre, és ott csillog valami, fel akarod rá hívni a kedvesed figyelmét, akkor így szólsz:

– Ha a hólyagszemedet felfelé fordítod, akkor a pálcikáidra és a csapokra egy 35 ezer láb utazómagasságon egy sugárhajtású személyszállító légijármű kicsinyített képe vetül?

Nem egyszerűbb, nézd ott egy röpcsi!

2023. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha ennyire unatkozol szívesen adok munkát.
2023. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Pont az a baja a kérdezőnek, hogy feleslegesen rakják oda a régit.

2023. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Értem én. Lehet, nem voltam érthető, de a 3-as út attól még régi, hogy van M3 is. Egy magánember miért ne hívhatná réginek?
2023. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az autópálya a magasabb rendű, szóval szerintem normális, hogy azé az egyszerűbb, rövidebb névváltozat.
2023. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!