Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Járhat bünti az elektromos...

Járhat bünti az elektromos bringa miatt, ha az képes a 35 km/h sebességre?

Figyelt kérdés
Enyhén módosított gyári bringráról van szó, azt hiszem eredetileg 28 km/h-t tudott. Igazoltatáskor egyáltalán szokták ellenőrizni a teljesítményt? Egyébként van korlátlan A jogsim, ha az számít valamit.

2023. máj. 3. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rajta gázkar, ha 300 wattnál nem több a motor teljesítménye, ha 25 km/h sebbességtől a rásegítés letilt akkor kerékpár. Az arra vonatkozó szabályok szerint kell vele közlekedni.

Ha van rajta gázkar, ha erősebb a motor, ha nem tilt le, akkor smkp a besorolása. Annak megfelelő szabályok szerint kell vele közlekedni.

A járműféleségnek megfelelő, az útra vonatkozó legnagyobb sebességgel mehetsz.

2023. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem gyárilag nincs benne a korlát. Nem száguldozom 25 felett, sőt még annyival sem sokszor.

Azért kipróbáltam mi a vége.

Egy bringás tekert mellettem és gyorsított. Gondoltam, lassan poroszkálok mögötte, de csak gyorsított tovább.

Már 30 fölött járt, aztán 35... 38 kmh és azt tartotta egy ideig, végül kifogytam a szuszból és vissza lassultam 20-22 környékére.

Nekem az a komfortos tempó.

Legalább megosmertem, hogy 38-ig képes menni, de fölötte már, gyorsabban teketni nem tudom, de még segítene.


Hegyről lefelé meg bármelyik bringa mehet akár 50 fölött is!

2023. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Emlékeim szerint hagyományos bringával is kisprinteltem 40-et. Hát igen, lejtőn lefelé meg 55-öt, de ott tekernem sem kellett. :)
2023. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Nem arról vsn szó, hoy ebike nem mehet gyorsabban 25-nél, csak arról, hogy rásegítés nem lehet.
2023. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Sajnos már olyan korban vagyok, hogy lassan el kéne gondolkodnom az elektromos rásegítésen...:(
2023. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is már így, lassan 68-kodva már jól jön.

Igaz, ez összteleszkópos és felmegyek vele még a pilistetőre is a szerpentinen keresztül, a Pilisszántó-Pilisszentkereszt közötti nyereg felől. Igaz, ott azért annyira kemény, hogy így is nagyon sokszor meg kell állnom fújtatva pihenni. Azért elég durva terep visz fel oda, de már magam nem biztos, hogy végig bírnám. Azért jól jön a rásegítés.

2023. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!