Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiltott helyen várakozik,...

Tiltott helyen várakozik, ezért felejtem? Mire lehet egy ilyen cetlinél számítani?

Figyelt kérdés
Rendszám, pecsét szerepel

2023. máj. 8. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Most ezt leírnád magyarul is? Köszi!
2023. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk (megyeszékhely) 30.000. Ft, majd megy a levél. Illetve, elvileg kell lenni az értesítés mellett csekknek is. Jobban jársz, ha befizeted és nem vársz a levélre, mert az már lehet, hogy a fizetési határidő után megy, és akkor fizethetsz még pluszban.
2023. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tilosban parkolásért kaptunk egy cetlit a közteresektől, amin szerepel, hogy "tilosban várakozik, (az autó rendszáma) ezért feljelentem.
2023. máj. 8. 10:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Csekket nem találtunk.
2023. máj. 8. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Felejteni vagy feljelenteni, nem mindegy :D

És ja, a bünti majd később, de jönni fog.

2023. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha közterület-felügyelet hagyta az üzenetet, akkor nem KRESZ szabály által tiltott helyen várakoztál, hanem olyan helyen, ahol önkormányzati rendelet tiltja. (Például: zöldterületnek van nyilvánítva, így környezetkárosítás miatt bírságolnak. Lehet önkormányzati rendeletben zöldterületnek nyilvánítva olyan terület is, ahol akkor van zöld, ha zöld autó áll ott, vagy valaki zöld ruhát visel.)

Az önkormányzat által megállapított bírságot szabják ki, ez ötezer forinttól ötvenezer forintig terjedhet.


┌─ Közlekedési szabályszegések közül, közterület-felügyelő csak a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra vonatkozó szabályok megszegése esetén bírságolhat.

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 20. § (1) kg) és 20. § (11) f) ─┘


┌─ A felügyelő a helyi közúton jogosult megállítani, illetve feltartóztatni a köztisztasági szabályokat, továbbá a közúti közlekedésről szóló 1/1975. (II. 5.) KpM-BM együttes rendelet 40-41. §-ában, valamint más megállásra, várakozásra vagy táblával jelzett behajtási tilalomra vagy korlátozásra vonatkozó szabályokat megszegő járműveket.

1999. évi LXIII. törvény a közterület-felügyeletről 21. § ─┘


Megjegyzés: az 1/1975. (II. 5.) KpM-BM együttes rendelet, a KRESZ.


Tehát, KRESZ által tiltott várakozás esetén nem bírságolhat a közterület-felügyelet (ez a rendőrség jogköre), csak feltartóztathatja a járművet.

2023. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tehát, KRESZ által tiltott várakozás esetén nem bírságolhat a közterület-felügyelet (ez a rendőrség jogköre), csak feltartóztathatja a járművet."


Ennek ellenére vígan bírságolnak.

2023. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megállni és várakozni tilos táblától nem messze álltam meg költözés miatt,kb egy órát töltöttem bent a bérházban mire ez a cetli fogadott. Köszönöm szépen a válaszokat, majd várok akkor a csekkre és a levélre.
2023. máj. 9. 17:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha közteres hagyta a cetlit, akár közmunkán is ledolgozhatod, pl. virágokat ültetsz két napig, szóval megúszható a bírság. :)
2023. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett a vége? Én is kaptam ma ilyet.
márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!