Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsi kiállítása automatikusan...

Jogsi kiállítása automatikusan az ügyfélkapun? Hogyan? Jól értem, hogy csak nyilatkoznom kell az egészségi alkalmasságomról és ennyi?

Figyelt kérdés

"Az automatikus hivatalbóli okmánykiállítási eljárás során a vezetői engedélyek kiállítását támogató informatikai szakrendszer automatikusan, emberi közbeavatkozás nélkül végzi el a teljes folyamatot az igényléstől kezdve az okmánygyártásig és a kézbesítés iránti intézkedésig, amennyiben az okmány kiállításához szükséges valamennyi feltétel fennállása a közúti közlekedési nyilvántartásból megállapítható, és a járművezető a hivatalbóli okmánykiállítást megakadályozó nyilatkozatot nem tett.


Amennyiben Ön a jelen nyilatkozatával az automatikus hivatalbóli okmánykiállítás lehetőségét kizárja, akkor a vezetői engedélye meghosszabbítását személyes megjelenéssel, kérelemre, országos illetékesség mellett, illetékköteles eljárásban kezdeményezheti bármelyik kormányablakban/ okmányirodában."


egy valamit találtam erről:


"Az egészségi alkalmassági igazolást nem kell külön benyújtania a Nyilvántartónak, illetve az kormányablakhoz/okmányirodához, mivel a 2021.02.01. napja után megszerzett igazolásokat a kiállító szervek elektronikus úton megküldik az engedély-nyilvántartásba."


>> viszont a gyakorlatban ezt még nem láttam működni. több háziorvost is kérdeztem, és fogalma se volt róla, azt mondja, nincs semmi változás, ő távábbra is ugyanazt a papírt adja és nem tölt semmit sehova.


Most akkor hogy van ez? Valakinek tiszta?


[link]



2023. máj. 8. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nincs ilyen, hisz nem mindent rögzítenek rendszerben, ami kell a jogsihoz. A legjobb ha bemész az okmányirodába, bemutatsz mindent, ami szükséges és már vezethetsz is.
2023. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az EESZT-ben látod a feltöltött dokumentumot (nem csak az orvoslátogatás tényét), akkor látják az okmánykiállításhoz is.


Az én háziorvosomnak nem sikerült feltölteni a dokumentumot, és több gyakoris kérdés, válasz alapján nem egyedüli eset az enyém.

Pedig az EESZT rendszert használta, mert a kapott ALKALMASSÁGI VÉLEMÉNY papír alján az van, hogy „EESZT által automatikusan generált kivonat az elektronikusan továbbított dokumentumról.”

Azt mondta, sajnálja, de mindent úgy csináltak, ahogyan a tájékoztatójukban szerepelt. Ez múlt év őszén volt, de azóta sem változott: a fiam múlt pénteken volt nála vizsgálaton, és az övé sem került fel az EESZT felületére; holnapra van időpontja a kormányablakba, ő is a kapott papírt viszi.

2023. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem, kösz.

és azt tudjátok, ha már megvan a jogsi, utána az szerepel az EESZT-ben vagy az se mindig?

2023. máj. 9. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:

↑ 3 (kérdezői komment)


Az EESZT egészségügyi portál, nem okmány nyilvántartó.


Az igényelt okmány státuszának követésére más felület van: [link]

Az ismertetője: [link]


Elkészült okmány érvényességének lekérdezésére pedig szintén van felület: [link]

2023. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly felkerült az eü. érvényességem a rendszerbe, meg is tudtam online igényelni a jogsit, csak fényképezkedni kellett bemennem. Az előnye, hogy így nem kellett kifizetni a 4000 Ft ügyintézési díjat.
2023. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!