Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell még EÜ vizsga a jogsihoz?

Kell még EÜ vizsga a jogsihoz?

Figyelt kérdés

Még Covid időszak alatt kezdtem el a kreszt, és akkor is vizsgáztam le belőle. Ekkor nem volt kötelező EÜ vizsgát tenni, nem is lehetett a vírushelyzet miatt. Vezetni viszont most kezdtem el, és meg is lett a forgalmi vizsgám (tegnap). Ilyenkor milyen szabályok vonatkoznak rám? Vajon most utólag akkor kell tennem mégis vizsgát? Vagy azok a szabályok érvényesek amikor beiratkoztam még kresztanfolyamra?

Köszönöm a segítséget!



2023. máj. 10. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az autósiskola készséggel megválaszolja kérdésedet.
2023. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Soha nem kellett "EÜ vizsga".

Elsősegély viszont továbbra is kell. Csak az első covid hullám idején nem kellett pár hónapig.

2023. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már elég régen megszűnt az egészségügyi veszélyhelyzet, amely alatt szünetelt az elsősegélynyújtás tanfolyam és vizsgáztatás.


Hogy a vezetői engedély igényléssel ne kelljen várniuk azoknak, akik abban az időszakban tettek sikeres gyakorlati vizsgát, egy kormányrendelet alapján – először a 2020. június 5-én megjelent rendeletet követő 15 napig, majd az egészségügyi veszélyhelyzet megszűnéséig meg lett hosszabbítva – a vezetői engedélyt az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzéséről vagy annak megszerzése alóli mentességről szóló igazolás nélkül ki kellett adni.


Az egészségügyi veszélyhelyzet, és ezzel a mentesség, 2022. június 30-án megszűnt. A Magyar Vöröskeresztnél jóideje folyik a képzés és vizsgáztatás.

Ha tanfolyam végzésével szeretnél vizsgázni, a mindössze 8 órás tanfolyamot régen elvégezhetted volna, és vizsgázhattál is volna.


Érdeklődd meg a képző intézménynél, de arra számíts, hogy nincs mentességed.

2023. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt, tanfolyam se kell hozzá, felkészülhetsz otthon is a vizsgára, ha az kényelmesebb, csak be kell jelentkezni a vöröskeresztnél.
2023. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
persze hogy kell.
2023. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!